Home Kategorie Zdrowie Hiszpania. Kilkaset osób zakażonych koronawirusem po podaniu szczepionki.
7.12K

Hiszpania. Kilkaset osób zakażonych koronawirusem po podaniu szczepionki.

Hiszpania. Kilkaset osób zakażonych koronawirusem po podaniu szczepionki.

Kilkaset osób zaszczepionych przeciwko COVID-19 w Hiszpanii zostało zakażonych koronawirusem. Tak wynika z szacunków agencji Europa Press.

Europa Press podaje, że najwięcej nowych ognisk pojawiło się od weekendu w domach spokojnej starości.

Z szacunków agencji wynika, że od początku toku w ośrodkach opieki nad osobami starszymi na COVID-19 zachorowało ponad 100 osób, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionko Pfizer/BioNTech. W tym gronie znajdują się zarówno podopieczni placówek, jak i członkowie personelu.

Do środy najwięcej przypadków zakażeń w domach spokojnej starości zanotowano na terenie wspólnot autonomicznych Kastylii i Leonu, Nawarry oraz Katalonii.

We wtorek minister zdrowia Salvador Illa powiedział, że do tej pory służby medyczne wykorzystały już ponad 60% dawek dostarczonych przez Pfizer i BioNTech. Przedstawiciel rządu dodał, że pomimo nadejścia trzeciej fali epidemii gabinet premiera Sancheza nie ma zamiaru ogłaszać lockdownu.

Opinia ministra zdrowia spotkała się z krytyką wielu ekspertów. W środę w rozmowie z radiem Cadena Ser prof. Alberto Infante wezwał rząd do natychmiastowego ogłoszenia lockdownu.

– “Jeśli już teraz nie zamkniemy ludzi w domach, to za kilka dni brak takiej decyzji przypłacimy poważnymi konsekwencjami dla zdrowia publicznego. Restrykcje nie muszą być długotrwałe. Wystarczy ogłoszenie dwu-trzytygodniowego lockdownu” – stwierdził epidemiolog.

Infante powiedział, że potwierdzeniem jego obaw jest ponad 25,4 tys. nowych przypadków COVID-19 zanotowanych między poniedziałkiem a wtorkiem w Hiszpanii. Profesor zaznaczył, że to jedna z najwyższych w tym kraju dobowych liczb zakażeń.

Źródło: PAP

Kurs online: Trener Personalny MASTER z MEN
Kurs online: Trener Personalny MASTER z MEN
49,99 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Trener personalny (49,99 zł) lub Master Personal Trainer (59,99 zł) z MEN w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz