Home Kategorie Poruszające Rodzice 15-letniego Kacpra, który zabił ciężarną Patrycję, mówią o narzędziu zbrodni. Czy chłopak to planował?

Rodzice 15-letniego Kacpra, który zabił ciężarną Patrycję, mówią o narzędziu zbrodni. Czy chłopak to planował?

Rodzice 15-letniego Kacpra, który zabił ciężarną Patrycję, mówią o narzędziu zbrodni. Czy chłopak to planował?

Rodzice 15-letniego Kacpra są zrozpaczeni. Tej tragedii nie da się porównać z tym, co przeżywają rodzice zabitej Patrycji. Dom chłopaka zmieni się jednak na zawsze.

Tej rodzinie również ciężko będzie otrząsnąć się z traumy. Rodzice Kacpra zadają sobie teraz mnóstwo pytań, na które brak odpowiedzi. Jedno z nich brzmi: dlaczego ich syn zabrał ze sobą nóż z domu?

Co sprawiło, że zwykły chłopak z dobrego domu zaatakował swoją dziewczynę i ją zabił? Na to pytanie postarają się odpowiedzieć śledczy, którzy będą teraz analizować rozmowy nastolatków na komunikatorach internetowych.

Patrycja z Bytomia została zamordowana 12 stycznia. Jej zwłoki odnaleziono następnego dnia w Piekarach Śląskich. W okolicy szyi i klatki piersiowej dziewczyny widoczne były ślady po ciosach ostrym narzędziem. Do dokonania zabójstwa przyznał się 15-letni Kacper, który z początku starał się zmylić policję.

Sąd rodzinny postanowił, że chłopak trafi do schroniska dla nieletnich. Zbrodni dokonał dzień przed 15 urodzinami, więc według prawa nie będzie sądzony jak dorosły. Jeśli tak się stanie, grozi mu najwyżej poprawczak do 21 roku życia.

Wyniki sekcji zwłok Patrycji potwierdziły, że 13-latka była w ciąży. Sekcja ujawniła także, że przyczyną śmierci dziewczyny był cios zadany w serce. Kacper zabił Patrycję nożem.

Rodzice Kacpra są w szoku. Nie rozumieją dlaczego ich syn dokonał tak okrutnej zbrodni. Czy wiadomość o ciąży dziewczyny, z którą zerwał 3-miesiące wcześniej przerosła go?

– „Zawsze go wspieraliśmy. Nigdy go nie uderzyliśmy, traktowaliśmy go po partnersku. Może się bał nam o tej ciąży powiedzieć” – zastanawia się pan Jacek, tata Kacpra.

– „Kiedyś żartowaliśmy z rodziną, że może dziadkiem zostanę, powiedziałem że będę dobry dla wnuków, bo za dużo czasu swoim dzieciom nie poświęcam z powodu pracy za granicą. Ale to były żarty. Gdyby nam powiedział, że Patrycja jest w ciąży znaleźlibyśmy rozwiązanie.”

Rodzice Kacpra mówią, że zginął im z domu nóż. To tym narzędziem nastolatek zadał ponad 20 ciosów 13-letniej Patrycji. Śledczy odkryli na ciele dziewczyny kilkanaście ran w okolicach brzucha, nóg i rąk. Okazuje się też, że Kacper miał podciąć Patrycji gardło.

Mama Kacpra wciąż płacze i analizuje ubiegły wtorek, gdy doszło do tragedii.

– „Nie wiemy dlaczego wziął nóż z domu, może się czegoś bał, albo może był pod wpływem jakiś środków?” – zastanawia się pani Patrycja, mama Kacpra.

– „To jest dla nas niezrozumiałe, on nigdy nie palił, nie pił, nie przebywał w dziwnym towarzystwie.  A teraz dowiadujemy się, że zabił…. To straszne.”

Czy Kacper planował to zabójstwo i dlatego wziął ze sobą noż? To będą sprawdzać śledczy.

Policja zabezpieczyła też telefony Kacpra oraz Patrycji. Będą one podlegać analizie, aby ustalić jakie treści wymieniali ze sobą przez internet. Tam może znajdować się odpowiedź na temat motywów tej zbrodni.

Źródło: fakt.pl

Serwis, odgrzybianie klimatyzacji
Serwis, odgrzybianie klimatyzacji
23,99 zł
29,99 zł
Oferta zakończona!
Ozonowe odgrzybianie klimatyzacji z kontrolą sprawności układu za 29,99 zł i więcej opcji w JW 13 – 4 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
12
Zły
Zły
10

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz