Home Kategorie Ludzie Do sanepidu wpłynęło zawiadomienie ws. Jarosława Kaczyńskiego. Nie przestrzega obostrzeń?

Do sanepidu wpłynęło zawiadomienie ws. Jarosława Kaczyńskiego. Nie przestrzega obostrzeń?

Do sanepidu wpłynęło zawiadomienie ws. Jarosława Kaczyńskiego. Nie przestrzega obostrzeń?

– „Osoby pełniące funkcje publiczne powinny być przykładem w kwestii przestrzegania obostrzeń związanych z pandemią COVID-19” – uważają działacze Forum „Unii Młodych” z Ostrowca Świętokrzyskiego.

To właśnie oni zawiadomili sanepid. Chodzi o wystąpienie prezesa PiS, który zabrał głos po mszy w kościele w Starachowicach. Kaczyński nie miał wtedy na sobie maseczki. Ponadto nie dostosował się do nakazu zachowania półtorametrowych odstępów.

Politykowi towarzyszyli działacze PiS z województwa świętokrzyskiego: Krzysztof Lipiec, Anna Krupka, Agata Wojtyszek, senator Krzysztof Słoń, wojewoda Zbigniew Koniusz.

– „Zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 9 października 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (z późń. zm.) w kościołach obowiązuje limit osób – max. 1 osoba na 15 metrów kwadratowych, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m. Z fotogalerii jasno wynika, że osoby przebywające w miejscu sprawowania kultu religijnego nie przestrzegały obecnie obowiązujących zasad i w/w rozporządzenia. Nadto, rozporządzenie dopuszcza przebywanie w kościołach bez zakrywania ust i nosa tylko osób sprawujących kult religijny – w fotogalerii widzimy, że pan Jarosław Kaczyński nie przestrzegał tego zapisu” – tak wyglądała treść zawiadomienia.

– „Wszystkie procedury były przestrzegane. I wszystko sprawdzała policja. Byliśmy przygotowani, że możemy wpuścić maksymalnie 70 osób. A na mszy świętej było mniej wiernych. Wszyscy mieli zasłonięte usta, oprócz księży, którzy pełniąc posługę nie muszą mieć maseczek” – mówił duchowny prowadzący to nabożeństwo.

Forum „Unia Młodych” to organizacja pozarządowa, która powstała w 2020 roku. Należą do niej młodzi ludzie z całego kraju. Jej przewodniczącym jest Patryk Stępień, asystent posłanki Kamili Gasiuk-Pihowicz, były członek PO w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Przypomnijmy, że prezes PiS uczestniczył w sobotę w nabożeństwie intencji swojej zmarłej osiem lat temu matki Jadwigi Kaczyńskiej – odbyło się ono w kościele od wezwaniem Wszystkich Świętych w Starachowicach (woj. świętokrzyskie). Po mszy Jarosław Kaczyński wszedł na ambonę i wygłosił przemówienie, w której przekonywał, że Polskę atakuje zło.

– „Dzisiaj odrzucenie zła jest czymś niezwykle istotnym, bo zło atakuje. Atakuje nasz kraj, ojczyznę, naród. Atakuje instytucję, która jest w centrum naszej tożsamości, atakuje Kościół katolicki” – powiedział wicepremier rządu PiS. Prezes pewnie nie zostanie ukarany, ale cóż.

Źródło: natemat.pl

Do 65% zniżki na Makijaż - Permanentny w DC Beauty Studio
Do 65% zniżki na Makijaż - Permanentny w DC Beauty Studio
239,20 zł
700,00 zł
Oferta zakończona!
Do 65% zniżki na Makijaż - Permanentny w DC Beauty Studio

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz