Home Kategorie Życie Turystka, która poszła w góry w letnich ubraniach, jest w ciężkim stanie. „Ma odmrożenia wszystkich kończyn”
8.94K

Turystka, która poszła w góry w letnich ubraniach, jest w ciężkim stanie. „Ma odmrożenia wszystkich kończyn”

Turystka, która poszła w góry w letnich ubraniach, jest w ciężkim stanie. „Ma odmrożenia wszystkich kończyn”

Kobieta, która wybrała się na Babią Górę mając na sobie jedynie spodenki, sportowy biustonosz i buty, jest w ciężkim stanie. Ma odmrożenia wszystkich kończyn. Współczujemy jej.

– „Kobieta w stanie głębokiej hipotermii, z widocznymi odmrożeniami, przytomna, ale bez logicznego kontaktu, ubrana przez turystów w ich prywatną odzież, została dodatkowo zabezpieczona termicznie wyposażeniem ratowników: rękawiczkami, goglami, czapkami, kurtką puchową oraz techniczną” – czytamy na Facebooku GOPR Beskidy.

Ratownicy w bardzo trudnych warunkach (wiatr 85 km/h, temperatura odczuwalna -20 stopni) rozpoczęli sprowadzanie poszkodowanej w głębokim śniegu zapadając się po pas, z pomocą turystów, którzy w pierwszej kolejności zajęli się poszkodowaną i zawiadomili ratowników GOPR.

Sprowadzanie było możliwe, dopóki kobieta była w stanie współpracować własnymi nogami. Gdy stało się to niemożliwe, przybyło wsparcie, które pomogło znieść kobietę.

– „Temperatura głęboka jej ciała wynosiła 25,9 stopni Celsjusza. Kobieta przeżyła, znajduje się w szpitalu w ciężkim stanie z odmrożeniami wszystkich kończyn” – napisano na Facebooku GOPR Beskidy. Grupa, do której należała kobieta, nie była jedyną, która potrzebowała tego dnia pomocy ratowników. Takich interwencji było kilka. Niektórzy wybrali się w góry mimo ostrzeżeń.

Około godziny 13 w sobotę ratownik dyżurny Grupy Podhalańskiej GOPR otrzymał zgłoszenie, że w rejonie Gówniaka w Masywie Babiej Góry w Beskidzie Żywieckim znajduje się pięć osób w letnich ubraniach. Turyści postanowili wejść na szczyt w szortach i bez kurtki, mimo 14-stopniowego mrozu oraz drugiego stopnia zagrożenia lawinowego. Sytuacja zmusiła do interwencji, aż 20 ratowników.

– „Jest to nowa moda polegająca na chodzeniu po górach zimą wyłącznie w butach i szortach, bez bielizny termicznej, długich spodni, swetra, czy kurtki” – czytamy na Facebooku Grupy Podhalańskiej GOPR. Nieodpowiedzialnych turystów nazwano „morsami górskimi”.  Jak pokazuje ta sytuacja, tego typu sytuacje mogą skończyć się tragicznie.

Źródło: natemat.pl

Przegląd, nabicie klimatyzacji
Przegląd, nabicie klimatyzacji
31,99 zł
39,99 zł
Oferta zakończona!
Odgrzybienie klimatyzacji metodą chemiczną za 39,99 zł i więcej opcji w serwisie InMoto w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
6
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz