Home Kategorie News Powrót do szkół. Ponad 2,5 tys. nauczycieli klas I-III ma koronawirusa.
424

Powrót do szkół. Ponad 2,5 tys. nauczycieli klas I-III ma koronawirusa.

Powrót do szkół. Ponad 2,5 tys. nauczycieli klas I-III ma koronawirusa.

2591 nauczycieli klas I-III szkół podstawowych oraz pracowników szkół przebadanych na obecność koronawirusa miało wynik pozytywny.

Jest to 2% wszystkich, którzy otrzymali wyniki. Przebadano ponad 136 tys. osób. Wyniki otrzymało 134 tys. z nich.

– „Uprzejmie informuję, że z danych przekazanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego wynika, że podczas całej akcji testowania nauczycieli i pracowników administracyjnych szkół na obecność koronawirusa (od 11 do 17 stycznia) wymazy pobrano od ponad 136 tys. osób. Wyniki otrzymało około 134 tys. z nich. Pozytywny test na obecność koronawirusa dotyczył 2591 osób tj. 2 proc. wszystkich wyników badań” – poinformowała rzeczniczka prasowa MEiN Anna Ostrowska.

Ostrowska podała też, że najchętniej badaniu poddawali się nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni w województwach: warmińsko-mazurskim i pomorskim (87%), podkarpackim (85%) oraz zachodniopomorskim (83%). Najmniej chętnie w województwach: opolskim (71%) oraz podlaskim (72%).

Badania były dobrowolne i darmowe. Mogli się na nie zgłosić nie tylko nauczyciele, ale też pracownicy szkół.

Badania przesiewowe poprzedziły powrót uczniów klas I-III do nauki stacjonarnej. Najmłodsi wrócili do szkół w poniedziałek.

Ci, którzy otrzymali wynik pozytywny na obecność SARS-CoV-2 muszą poddać się obowiązkowej 10-dniowej kwarantannie i skontaktować się telefonicznie z lekarzem POZ. Konieczne będzie też zgłoszenie się do Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Źródło: PAP

Piękny uśmiech
Piękny uśmiech
69,99 zł
Oferta zakończona!
Skaling, polerowanie, piaskowanie i więcej od 69,99 zł w Przychodni Specjalistycznej Ewy Konopelko-Śliżewskiej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz