Home Kategorie News Kraj sąsiadujący z Polską, zdecydował się wydłużyć zakaz wychodzenia z domu do początków lutego
5.61K

Kraj sąsiadujący z Polską, zdecydował się wydłużyć zakaz wychodzenia z domu do początków lutego

Kraj sąsiadujący z Polską, zdecydował się wydłużyć zakaz wychodzenia z domu do początków lutego

Rząd Słowacji zdecydował w niedzielę, że zakaz wychodzenia z domu zostanie przedłużony do 7 lutego. Niestety jeżeli planujecie wyjazd na Słowacje, to lepiej go unikać.

Jednocześnie podjęto decyzję, że od poniedziałku do 27 stycznia na Słowacji przeprowadzone zostaną powszechne testy na obecność koronawirusa. Brak negatywnego wyniku będzie oznaczać obowiązkowe pozostawanie w domu.


Osoby z pozytywnym wynikiem lub te, które nie wezmą udziału w testach, nie będą mogły wychodzić do pracy, a osoby w wieku od 15 do 65 roku życia nie będą mogły wychodzić nawet na spacer. Pozostanie możliwość zrobienia niezbędnych zakupów w najbliższym sklepie, wyjście do apteki lub do lekarza.

Jedno z rodziców będzie mogło odprowadzać dziecko do szkoły. W najbardziej dotkniętych koronawirusem regionach testy będą powtarzane.

Minister zdrowia Marek Krajczi wyjaśnił, że w wyniku testów kraj zostanie podzielony na 36 powiatów z dobrymi wynikami, gdzie życie będzie mogło wracać do normy. Pozostałe 37 będą testowane do czasu aż zaczną spadać liczby zakażonych.

Źródło: RMFFM24.pl

Karnety na zajęcia jogi
Karnety na zajęcia jogi
59,99 zł
105,00 zł
62 dni
do końca oferty!
Karnety na zajęcia jogi od 59,99 zł w salonie Stan Harmonii w Bydgoszczy (do -47%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz