Home Kategorie Ludzie Zmarła legendarna piosenkarka. Jej piosenki śpiewał cały kraj.
7.21K

Zmarła legendarna piosenkarka. Jej piosenki śpiewał cały kraj.

Zmarła legendarna piosenkarka. Jej piosenki śpiewał cały kraj.

Polskę właśnie obiegła bardzo smutna wiadomość. Zmarła legendarna piosenkarka Maria Koterbska. Na pewno znacie jej hity, które rozbrzmiewały w całej Polsce.

Jej przeboje takie jak Serduszko puka w rytmie cza-cza, Augustowskie noce i Parasolki śpiewała cała Polska. W dniu dzisiejszym zmarła Maria Koterbska, legenda polskiej sceny muzycznej. Artystka miała 96 lat. Smutną informację późnym wieczorem przekazał prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Maria Koterbska urodziła się 13 lipca 1924 roku w Bielsku. Największą sławą cieszyła się w latach 50. i 60. XX w. Na liście jej największych hitów znajdują się także piosenki takie jak Augustowskie noce, Brzydula i rudzielec czy Karuzela.

– „Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci wielkiej damy polskiej piosenki, wspaniałej osoby, wybitnej bielszczanki – Marii Koterbskiej. Legendarna artystka 13 lipca ub.r. świętowała swoje 96. urodziny pełna optymizmu i pogody ducha. Taką też ją wszyscy zapamiętamy” – napisał prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

– „Zapamiętamy też największe przeboje, jak Karuzela, Serduszko puka w rytmie cza-cza, Augustowskie noce i wiele innych” – pisał dalej.

Polityk napisał także, że w imieniu wszystkich bielszczan rodzinie Pani Marii i jej najbliższym składa wyrazy współczucia.  – „Dziękujemy za wszystko Pani Mario. Móc Panią znać, to był prawdziwy zaszczyt” – dodał na koniec.

Artystka była matką aktora i kompozytora Romana Frankla. Mieszkała w Bielsku-Białej w kamienicy wybudowanej przez jej dziadka, gdzie długo opiekowała się swoim mężem.

Maria Koterbska była damą polskiej piosenki. Regularnie pojawiała się w audycjach radiowych, występowała w Teatrze Satyryków w Krakowie, współpracowała z kabaretem literatów Wagabunda. Z pewnością będzie nam brakować pani Marii, kobiety, której hity zna nawet dzisiejsze pokolenie Polaków.

 

Kurs online: Animator Czasu Wolnego
Kurs online: Animator Czasu Wolnego
69,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Animator Czasu Wolnego z certyfikatami za 69 zł w Kar-Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz