Home Kategorie Życie Kolejna wypłata dla seniorów? Minister podał kwotę
9.24K

Kolejna wypłata dla seniorów? Minister podał kwotę

Kolejna wypłata dla seniorów? Minister podał kwotę

Marlena Maląg w rozmowie z PAP poruszyła kwestię czternastych emerytur. Minister rodziny zadeklarowała, że dodatkowe pieniądze trafią do kieszeni 9,1 mln osób.

14 emerytura jest świadczeniem, na które czeka miliony Polaków. Do tej pory losy dodatkowego świadczenia były niepewne. Teraz już wszystko jasne. Niestety, nie wszyscy mogą liczyć na taką samą kwotę, niektórzy dostaną znacznie mniej lub obejdą się smakiem.

Rząd zapewniał, że pandemia koronawirusa nie wpłynie na plany rządu dotyczące wypłaty trzynastej emerytury. Dofinansowanie będzie wypłacane w kwocie minimalnego świadczenia, które w 2021 roku wzrosło do 1250 zł. Dodatkowe pieniądze zasilą budżet wszystkich seniorów.

Początek listopada ma wiązać się z kolei z wypłatą „czternastek”. Procedowany w parlamencie projekt zakłada, że emeryci otrzymają aż 1250 złotych, czyli – tak jak w przypadku „trzynastek” – świadczenie równe kwocie minimalnego świadczenia.

Dostaną je tylko emeryci, których świadczenie nie przekracza progu 120 procent średniej emerytury, czyli 2900 zł brutto. Zdecydowano się na przyjęcie mechanizmu „złotówka za złotówkę”, który zakłada, że osoby będące powyżej tego progu otrzymają „czternastkę” w kwocie pomniejszonej o sumę przekroczenia. Innymi słowy osoba, która dostaje 3000 emerytury, otrzyma to świadczenie pomniejszone o 100 złotych.

Minister rodziny w rozmowie z PAP obiecała, że czternaste świadczenie trafi do kieszeni 9,1 mln osób. Aż 7,9 mln uprawnionych może liczyć na wypłatę w pełnej kwocie. To świetna wiadomość dla polskich emerytów.

Źródło: pikio.pl

Wyszczuplający masaż endodermiczny
Wyszczuplający masaż endodermiczny
71,99 zł
240,00 zł
Oferta zakończona!
6 zabiegów masażu endodermicznego za 89,99 zł i więcej w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
12
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz