Home Kategorie Życie Bardzo smutne słowa prezesa PIH. Sytuacja branży hotelarskiej jest tragiczna.

Bardzo smutne słowa prezesa PIH. Sytuacja branży hotelarskiej jest tragiczna.

Bardzo smutne słowa prezesa PIH. Sytuacja branży hotelarskiej jest tragiczna.

Polska Izba Hotelarzy pomaga właścicielom obiektów noclegowych od strony prawnej, jednak nie ani dla nich, ani dla turystów dobrych wieści. Według niego branża hotelarska wróci do normy w 2023.

Prezes Polskiej Izby Hotelarzy, Marek Łuczyński, był gościem radia RMF FM. Bez ogródek powiedział, jak widzi działania rządu w ostatnich tygodniach. „Polski rząd zastrasza hotelarzy. Nielegalnie przychodzi sanepid i policja nękając tych ludzi”.

Przedsiębiorcy z branży turystycznej, gastronomicznej i innych przyłączyli się do Góralskiego Veto i otworzyli swoje lokale w poniedziałek, mimo zakazów zawartych w rozporządzeniu. Nabrali pewności siebie i protestują wobec krzywdzących obostrzeń i braku wsparcia ze strony państwa.

PIH wspiera ludzi, którzy mogą mieć problemy prawne związane ze wznowieniem działalności i zachęca do walki o swoje. Kontrole sanepidu i policji, zostały określone w rozmowie na antenie radia jako nielegalne i krzywdzące. Z drugiej strony jednak potwierdza, że sytuacja ta będzie trwała bardzo długo.

– „Wiem od ludzi mieszkających w Karpaczu, że w samym Karpaczu w poniedziałek otworzyło się ponad 60 obiektów” – powiedział Łuczyński na antenie RMF FM. Nie jest jednak w stanie zliczyć, ile obiektów otworzyło się w skali kraju.

Dla przedsiębiorców, którzy zostali objęci zakazem działalności, a mimo to zdecydowali się wznowić pracę, PIH radzi – „Hotelarz nie powinien przyjmować mandatu od policji. Gdybyśmy mieli stan wyjątkowy, czy nadzwyczajny byłaby zupełnie inna sytuacja. Wtedy lockdown byłby zasadny” –

Pojawiły się informacje, że rząd planuje odbierać pieniądze z tarczy branżowej przedsiębiorcom, którzy zdecydowali się złamać zakaz. Marek Łuczyński określił to mianem szantażu, którzy w wielu przypadkach jest bardzo skuteczny. Małe firmy zwykle nie mają jednak innego wyjścia, więc te groźby niczego w ich sytuacji nie zmieniają. Muszą zacząć działać i ratować swój biznes. Inaczej po prostu upadną.

Źródło: turysci.pl

 

Polmed: markery nowotworowe - ponad 300 lokalizacji
Polmed: markery nowotworowe - ponad 300 lokalizacji
99,99 zł
Oferta zakończona!
Pakiet badań markerów nowotworowych od 99,99 zł - 300+ lokalizacji w ponad 180 miastach z Centrum Medycznym Polmed

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz