Home Kategorie News Ministerstwo Zdrowia już niczego nie ukrywa. Wszystko stało się jasne w kwestii zamkniętych restauracji
21.55K

Ministerstwo Zdrowia już niczego nie ukrywa. Wszystko stało się jasne w kwestii zamkniętych restauracji

Ministerstwo Zdrowia już niczego nie ukrywa. Wszystko stało się jasne w kwestii zamkniętych restauracji

Minister zdrowia Adam Niedzielski oraz prezydent Andrzej Duda odpowiadali wspólnie na pytania internautów podczas transmisji na żywo w mediach społecznościowych.

Minister zdrowia Adam Niedzielski wraz z prezydentem Andrzejem Dudą podczas specjalnej sesji pytań i odpowiedzi na Facebooku tłumaczyli kwestie niepokojące internautów. Pytania dotyczyły między innymi gastronomii, która od dłuższego czasu może działać jedynie na wynos.

Epidemia koronawirusa rozpoczęła się w Polsce 10 miesięcy temu. Liczba nowych zakażeń rosła nieubłaganie, w związku z czym rząd zdecydował się na wprowadzanie wielu restrykcji. Wybrane sektory gospodarki zostały zamrożone. Ucierpiała na tym zwłaszcza gastronomia, która jest zamknięta od dłuższego czasu.

To właśnie takie pytania padły między innymi podczas ostatniej sekcji Q&A na Facebooku, w której wzięli udział: prezydent Andrzej Duda, minister zdrowia Adam Niedzielski, a także szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. Internuaci zapytali o kwestię gastronomii, która pozostanie zamknięta jeszcze co najmniej do końca stycznia. Kiedy możemy spodziewać się luzowania obostrzeń?

– „Opieramy się na amerykańskich badaniach, które mówią o ryzyku związanym z otwieraniem poszczególnych branż. Siłownie, restauracje czy bary są na szczycie listy tych miejsc, gdzie potencjalnie najczęściej dochodzi do zakażeń. Nie ma dobrej odpowiedzi na pytanie, kiedy odmrozimy te branże” – mówił minister zdrowia.

Jak dodał Adam Niedzielski, jeżeli chodzi o perspektywę bezpieczeństwa, w pierwszej kolejności rząd zdecydowałby się na otwarcie handlu. Gastronomia niestety jest na szarym końcu. Jak to tłumaczą?

– „Czas przebywania w restauracji jest dłuższy, niż czas robienia zakupów w sklepie. To kwestia tego, jak długo potencjalnie zakażona osoba przebywa z innymi ludźmi. Poza tym, w restauracjach nie nosimy maseczek. To odpowiedź na pytanie dlaczego niektóre sektory są otwarte, a w niektórych obostrzenia wciąż obowiązują” – mówił Andrzej Duda.

Źródło: pikio.pl

 

 

Japoński masaż Kobido
Japoński masaż Kobido
139,99 zł
300,00 zł
Oferta zakończona!
Japoński masaż twarzy, szyi i dekoltu Kobido od 139,99 zł w Salonie Kosmetycznym Mona Lisa (do -56%)

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
18
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
12

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz