Home Kategorie Życie Ciągnął kilka osób na workach za autem po śniegu. Ta głupota doprowadziła do tragicznego wypadku

Ciągnął kilka osób na workach za autem po śniegu. Ta głupota doprowadziła do tragicznego wypadku

Ciągnął kilka osób na workach za autem po śniegu. Ta głupota doprowadziła do tragicznego wypadku

PAP oraz RMF FM poinformowały o groźnym wypadku, jaki miał miejsce pod Elblągiem. Do szpitala trafiły dwie uczestniczki sześcioosobowego kuligu organizowanego przez ojca jednego z uczestników.

Do wypadku doszło wczoraj, w poniedziałek 18 stycznia w godzinach wieczornych. Atrakcja związana z przejażdżką na śniegu nie zakończyła się jednak szczęśliwie. Dwie nastolatki uderzyły w drzewo.

Z dostępnych na tę chwilę informacji wynika, że do wypadku doszło w trakcie manewru skrętu. Mężczyzna kierujący pojazdem skręcił, jednak nie wszyscy ciągnięci przez niego uczestnicy kuligu zdołali pokonać zakręt.

RMF FM przekazuje, iż wypadek miał miejsce we wsi Adamowo zlokalizowanej w gminie Elbląg. Łącznie sześć osób było ciągniętych przez samochód marki Renault Traffic. Uczestnicy siedzieć mieli pod dwie osoby na workach wypełnionych słomą. Dziewczynki siedzące na końcu wypadły z drogi.

Wypadkowi uległa 15-latka oraz jej 14-letnia koleżanka. Młodsza z dziewczyny trafiła do szpitala ze złamaniem ręki. Stan drugiej z nich jest zdecydowanie bardziej poważny.

– „Taka lekkomyślna zabawa może skończyć się poważnymi obrażeniami, a nawet śmiercią uczestników kuligu, który wymknie się spod kontroli. A żeby tak się stało naprawdę nie trzeba wiele. Wystarczy chwila nieuwagi, ciut za duża prędkość i jakaś nierówność, kamień lub konar drzewa ukryty pod śniegiem, żeby doszło do tragedii, której można było uniknąć” – przekazał w rozmowie z RMF FM Jakub Sawicki z policji w Elblągu.

Nastolatka, która poważnie ucierpiała w wypadku to córka kierowcy prowadzącego Renault Traffic, który ciągnął 6-osobowy kulig.

– „[…] tak ekstremalne kuligi bezpośrednio zagrażają życiu i zdrowiu. Obowiązujące przepisy ruchu drogowego kategorycznie zabraniają ciągnięcia za pojazdem osoby na nartach, sankach, wrotkach lub innym podobnym urządzeniu. Organizacja takiego kuligu jest wykroczeniem, za które kierowca może zostać ukarany 500-złotowym mandatem i punktami karnymi przez policjanta lub jeszcze wyższą grzywną przez sąd” – poinformował Jakub Sawicki z policji w Elblągu. Za zdarzenie grozi mu nawet do 8 lat więzienia. Jednak najgorszą karą jest stan jego córki.

Źródło: wtv.pl

 

Stomatologia
Stomatologia
24,99 zł
Oferta zakończona!
Fluoryzacja, skaling, przegląd jamy ustnej i więcej od 24,99 zł w Gabinecie Stomatologicznym Adama Popko

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz