Home Kategorie Życie Ksiądz stwierdził, że wierni nie muszą zakładać maseczek gdyż ma „specjalny system”. Co sądzi prokuratura?

Ksiądz stwierdził, że wierni nie muszą zakładać maseczek gdyż ma „specjalny system”. Co sądzi prokuratura?

Ksiądz stwierdził, że wierni nie muszą zakładać maseczek gdyż ma „specjalny system”. Co sądzi prokuratura?

Ksiądz z Nowego Targu zapewniał wiernych, że w kościele zainstalowano system chroniący przed COVID-19 i w efekcie ludzie nie muszą zakładać maseczek. Prokuratura nic z tym nie zrobiła.

Początek sprawy, której szczegóły przytacza Onet, sięga października ubiegłego roku. Wówczas w mediach społecznościowych parafii p.w. św. Jana Pawła II w Nowym Targu pojawił się komunikat dotyczący otrzymania certyfikatu „Bezpieczny kościół”.

– „W tym tygodniu nasz kościół został wyposażony w system do sanityzacji powietrza i pomieszczeń oparty o technologię fotokatalizy (promieniowanie UV-C) i utleniania tlenkiem tytanu (Tio2), w wyniku którego powstaje nadtlenek wodoru (H2O2), pracujący podczas użytkowania obiektu przez ludzi oraz system do ozonowania (O3) przeznaczony do dezynfekcji pomieszczeń poza użytkowaniem obiektu przez ludzi” – przekonywano na Facebooku.

Wobec zachowania przedstawicieli parafii zawiadomienie do prokuratury złożył szef klubu parlamentarnego Lewicy Krzysztof Gawkowski. W jego opinii w Nowym Targu miały miejsce dwa przestępstwa: wprowadzenie parafian w błąd w sprawie właściwości zamontowanych urządzeń, a także narażenie na niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia poprzez doprowadzenie do szerzenia się choroby zakaźnej.

Do polityka wpłynęła właśnie odpowiedź miejscowej prokuratury, która mimo potwierdzenia faktów, jakie zawarto w doniesienia, odmówiła wszczęcia postępowania.

W uzasadnieniu wskazano, że komunikat mógł wywołać mylne poczucie braku możliwości zakażenia koronawirusem, jednak – „okoliczność ta, chociaż naganna, nie może prowadzić do stwierdzenia, że zachowanie takie prowadzi do szerzenia się choroby zakaźnej wywołanej wirusem„. Dodano, że zamontowanie i działanie systemu sanityzacji nie wywołało szerzenia się choroby zakaźnej wśród wiernych będących w kościele. Jednakże, problem polega na tym, że takie stwierdzenie to kłamstwo.

W rozmowie z Onetem Krzysztof Gawkowski komentuje, że uzasadnienie prokuratury z Nowego Targu jest jednym z najbardziej kuriozalnych, jakie miał okazję czytać.

– „Potwierdziła wszystkie wniesione przeze mnie dowody, potwierdziła, że doszło do złamania przepisów, ale ze względu na niską szkodliwość społeczną, odmawia wszczęcia śledztwa” – wskazuje przedstawiciel Lewicy. Jak zwykle równi i równiejsi.

Źródło: wtv.pl

Zdjęcia do dokumentów
Zdjęcia do dokumentów
12,00 zł
24,00 zł
Oferta zakończona!
Zdjęcia do dokumentów: 4 zdjęcia za 12 zł i więcej opcji w Studiu Videomovie (-50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz