Home Kategorie Ludzie Schetyna zdradza plany Donalda Tuska odnośnie polityki. „Mówi wyraźnie o chęci powrotu do polityki krajowej”

Schetyna zdradza plany Donalda Tuska odnośnie polityki. „Mówi wyraźnie o chęci powrotu do polityki krajowej”

Schetyna zdradza plany Donalda Tuska odnośnie polityki. „Mówi wyraźnie o chęci powrotu do polityki krajowej”

Od jakiegoś czasu krążą pogłoski na temat tego, że Donald Tusk dość poważnie myśli o powrocie do rodzimej polityki. Czy tak się stanie? Niedługo zapewne się dowiemy.

Jeszcze do niedawna Grzegorz Schetyna zupełnie inaczej wypowiadał się na temat planów Donalda Tuska. Widocznie między dwojgiem polityków doszło do rozmowy i ustalona została nowa wersja.

Informacje na temat Donalda Tuska przekazane przez Grzegorza Schetynę rzucają nowe światło na to, jak wyglądać będą najbliższe wybory parlamentarne oraz całą obecna scena polityczna w kraju. Przekaz byłego szefa PO jest wyjątkowo jasny.

Jeszcze na początku stycznia mówiąc o Donaldzie Tusku Grzegorz Schetyna prezentował zdecydowanie mniej pewne stanowisko względem, jego planów zawodowych związanych z polską polityką. Teraz jednak się to zmienia.

W czasie ostatniej wizyty u Moniki Olejnik Grzegorz Schetyna zaprezentował już nieco pewniejsze poglądy na to, jak będzie wyglądał kalendarz Donalda Tuska. W „Kropce nad i” zdradził nieco na temat tego, jak najprawdopodobniej wyglądać będzie opozycja w najbliższym czasie.

– „Pracujemy wszyscy na jej rzecz, na rzecz zintegrowanej opozycji, zbudowania dużego projektu, który w dobry, sensowny, racjonalny sposób będzie mógł zbudować program Polski po PiS-ie i wygrać wybory w 2023 roku, te samorządowe i te parlamentarne” – powiedział Grzegorz Schetyna, podkreślając jednocześnie, iż osoboście nie ma zamiaru opuszczać szeregi Platformy Obywatelskiej i jej w związku z tym osłabiać.

– „Tusk jest najbardziej znanym polskim politykiem w Europie, w świecie. Jest osobą z ogromnym doświadczeniem, ale też jego akces jest symboliczny. Jeżeli Tusk mówi: chcę wracać i angażować się w budowanie zwycięskiego projektu, zwycięskiej koalicji opozycji demokratycznej, to jaka powinna być odpowiedź liderów tych wszystkich, którzy chcą wygrać wybory z PiS-em. Jeśli ktoś chce wygrać wybory z PiS-em, musi mówić: tak, zróbmy to razem, bądźmy koło siebie” – wskazał w rozmowie z Moniką Olejnik były przewodniczący Platformy Obywatelskiej. Potencjalny powrót Tuska, byłby olbrzymim problemem dla PIS.

Odpowiadając na pytanie Moniki Olejnik, były przewodniczący PO wskazał, iż Donald Tusk „mówi bardzo wyraźnie o chęci powrotu do polityki krajowej, o tym, że jest w niej i bardzo mu zależy na tym zwycięstwie w 2023 roku opozycji”.

– „[…] jeżeli chcemy wygrać z PiS-em, musimy być razem, musimy być koło siebie. To jest ten czas. Tusk mówi: zaczynajmy to robić teraz, bo do wyborów ponad dwa lata” – skomentował Grzegorz Schetyna oceniając, że Donald Tusk chce odsunąć PiS od władzy.

W „Kropce nad i” u Moniki Olejnik, Donalda

– „Jeśli chodzi o obecność innego typu, o jakąś moją polityczną aktywność, polityczną rolę w przyszłości, to ja na pewno od tego nie ucieknę. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, na pewno jeszcze przed wyborami w Polsce, żeby pomóc w zwycięstwie i przywróceniu normalności i demokracji w Polsce” – oświadczył na antenie TVN 24 Donald Tusk.

Źródło: wtv.pl

Wyszczuplanie i modelowanie ciała
Wyszczuplanie i modelowanie ciała
249,00 zł
Oferta zakończona!
Wyszczuplanie i modelowanie sylwetki: od 249 zł za 12 zabiegów i więcej opcji w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz