Home Kategorie Zdrowie Polska. Szczepienia przeciwko COVID-19. Kilkanaście niepożądanych odczynów poszczepiennych

Polska. Szczepienia przeciwko COVID-19. Kilkanaście niepożądanych odczynów poszczepiennych

Polska. Szczepienia przeciwko COVID-19. Kilkanaście niepożądanych odczynów poszczepiennych

Informacje o niepożądanych odczynach poszczepiennych są przekazywane do stacji sanepidu na terenie całej Polski. W Małopolsce do tej pory odnotowano 15 takich przypadków, to sporo.

W Małopolsce do tej pory potwierdzono 15 niepożądanych odczynów poszczepiennych. Najwięcej bo aż siedem zanotowano w Krakowie. Po dwa w powiatach: krakowskim, suskim oraz brzeskim, a także po jednym w powiatach tarnowskim i limanowskim.

Wiadomo, że dwie z tych osób są hospitalizowane. W pierwszym przypadku chodzi o mężczyznę u którego podanie szczepionki spowodowało osłabienie, bladość, potliwość, a także pogorszenie kontaktu. Wiadomo, że miał on liczne choroby współistniejące. Z kolei w drugim przypadku chodzi o kobietę, u której po zaszczepieniu wystąpiły napady padaczki. To na ten moment najpoważniejszy niepożądany odczyn poszczepienny w całym kraju.

U niektórych zaszczepionych wystąpiły także wymioty, duszności, ból brzucha, cechy niedotlenienia mięśnia sercowego czy też utrata węchu i smaku.

Przypomnijmy, niepożądane odczyny poszczepienne mogą mieć łagodną, poważną lub ciężką postać. Najpoważniejszym powikłaniem, jakie może wystąpić, jest wstrząs anafilaktyczny.

Najczęściej spotykamy się z jednak łagodnymi przypadkami. Co to oznacza w praktyce? Pacjenci po podaniu szczepionki mają podwyższoną temperaturę, a miejsce ukłucia można rozpoznać po zaczerwienieniu. Te objawy znikają same po krótkim czasie.

Inne objawy NOP to:

  • wysypka,
  • kaszel,
  • biegunka,
  • dreszcze.

Do tej pory w Polsce zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało ponad 469 tys. osób. Jednakże należy zauważyć, że tego typu reakcje alergiczne, mogą wywołać u ludzi niepokój.

Źródło: gazetakrakowska.pl

Okulary korekcyjne: Cotton Club i inne
Okulary korekcyjne: Cotton Club i inne
29,99 zł
210,00 zł
Oferta zakończona!
29,99 zł za groupon zniżkowy wart 210 zł na okulary korekcyjne z antyrefleksem i więcej w Okularium - 3 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz