Home Kategorie Poruszające Nie żyje policjant z Mławy. Bohater uratował 20-latka z wypadku.

Nie żyje policjant z Mławy. Bohater uratował 20-latka z wypadku.

Żałoba w mazowieckiej policji. Odszedł asp. Paweł Nowakowski z mławskiej policji. Funkcjonariusz stał się bohaterem, gdy uratował z wypadku młodego mężczyznę.

– „Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację, że w sobotę w szpitalu MSWiA w Warszawie, po ciężkiej walce z chorobą zmarł nasz kolega asp. Paweł Nowakowski. Rodzinie i przyjaciołom składamy wyrazy głębokiego współczucia” – podała Komenda Powiatowa Policji w Mławie.

Paweł Nowakowski służył w policji ponad 20 lat. Ostatnie 10 spędził w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

– „Troska o bezpieczeństwo na drodze to było to, w co Paweł angażował się całym sercem. Pomagał w nagłaśnianiu problemów, związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego na stronach internetowych mławskiej Policji. Angażował się w działania profilaktyczne” – przyznali koledzy zmarłego funkcjonariusza.

Policjant w trakcie swojej pracy otrzymał wiele nagród. Odznaczono go brązowym medalem „Zasłużony Policjant”. Dla wielu został też bohaterem, gdy uratował 20-letniego kierowce, ofiarę wypadku drogowego. Mówił wtedy, że prawdziwą nagrodą była dla niego wdzięczność rodziców uratowanego mężczyzny.

Jak mówią koledzy zmarłego, był nie tylko doświadczonym policjantem, ale też pełnym cierpliwości i wyrozumiałości, wspaniałym kolegą.

– „Jego doświadczenie, spokój i opanowanie było dla nas wzorem i nieocenionym wsparciem” – dodają.

Źródło: fakt.pl

12-etapowy zabieg
12-etapowy zabieg
99,99 zł
220,00 zł
Oferta zakończona!
12-etapowy zabieg ze śluzem ślimaka na twarz i okolice oczu za 99,99 zł zamiast 220 zł w Hialuron (do -58%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
13
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz