Home Kategorie Ludzie Obrzydliwe. Ksiądz w trakcie kazania wyciągnął zdjęcie dziennikarza i zaczął go wyzywać.

Obrzydliwe. Ksiądz w trakcie kazania wyciągnął zdjęcie dziennikarza i zaczął go wyzywać.

Obrzydliwe. Ksiądz w trakcie kazania wyciągnął zdjęcie dziennikarza i zaczął go wyzywać.

W trakcie mszy, która transmitowana była w sieci, ksiądz zaczął obrażać dziennikarza Gazety Wyborczej. W trakcie kazania kapłan pokazał zdjęcie publicysty i mocno skrytykował jego pracę oraz życie prywatne.

To nie pierwszy raz, gdy ksiądz wywołuje kontrowersje w podobny sposób.

Michał Woźnicki to duchowny, który znany jest ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi. Niedawno obrażał publicznie Marylę Rodowicz i Beatę Kozidrak, które określił „podstarzałymi, spróchniałymi matronami”. Teraz ksiądz z Poznania skrytykował dziennikarza, Piotra Żytnickiego.

Woźnicki już dawno został usunięty ze zgromadzenia Salezjanów przez nieposłuszeństwo i ma zakaz odprawiania mszy. Ksiądz jednak notorycznie go łamie, a nabożeństwa prowadzi w swoim mieszkaniu w domu zakonnym, którego opuszczenia odmawia.

W trakcie ostatniego kazania były Salezjanin skierował swoje słowa w stronę Piotra Żytnickiego, dziennikarza GW. Ten zajmuje się na łamach gazety sprawami Kościoła poznańskiego. Duchowny nie omieszkał odnieść się też do życia prywatnego publicysty.

– „Piotr Żytnicki z „Gazety Wyborczej” przyznał na jej łamach, że jest osobą o skłonnościach homoseksualnych i członkiem społeczności LGTB. […] Więc takie osoby w gazecie żydowskiej dla Polaków zajmują się sprawami Kościoła” – mówił ks. Wóźnicki.

W trakcie kazania kapłan zasugerował, że dziennikarz może wstąpić do seminarium, jeśli zwolnią go z Gazety Wyborczej. Woźnicki wskazał na seminarium kaliskie, nawiązując do filmu Sekielskich „Zabawa w chowanego”.

– „Może by pomyśleć o seminarium? Adres kaliski. Tam był biskup przychylny tego typu incydentom. Jakby tak w gazecie żydowskiej dla Polaków coś powinęło, to być może taka kariera” – zasugerował duchowny.

Dalej ksiądz niewybrednie skomentował zarówno pracę Żytnickiego, jak i jego orientację seksualną. Podkreśliłteż, że w „w Starym Testamencie grzechy sodomskie są grzechami, za które jest szeol, Hades, no a w Nowym Testamencie – piekło”.

Pakiet zabiegów wyszczuplających
Pakiet zabiegów wyszczuplających
80,00 zł
200,00 zł
Oferta zakończona!
Pakiet zabiegów na wybranych urządzeniach modelujących sylwetkę od 100 zł w FitDanceFun Beauty w Bydgoszcz

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz