Home Kategorie Poruszające Dzisiaj odbył się pogrzeb zamordowanej Patrycji. Poruszające sceny. “Opuściłaś świat o wiele lat za wcześnie”.

Dzisiaj odbył się pogrzeb zamordowanej Patrycji. Poruszające sceny. “Opuściłaś świat o wiele lat za wcześnie”.

W Piekarach Śląskich odbył się pogrzeb 13-letniej Patrycji zabitej przez swojego 15-letniego chłopaka. W uroczystościach udział wzięli rodzice i bliscy dziewczyny.

Pogrzeb rozpoczął się o godzinie 9:15 w Bazylice Najświętszej Maryi Panny w Piekarach Śląskich. Patrycja została pochowana na tamtejszym cmentarzu parafialnym. Przy grobie nastolatki zebrały się tłumy ludzi.

Rodzice zamordowanej dziewczyny poprosili księdza, aby odczytał w trakcie mszy napisany przez nich list pożegnalny. W tekście znalazły się wspólne wspomnienia, które wywołały we wszystkich ogromne wzruszenie.

– “Opuściłaś świat o wiele lat za wcześnie” – napisali zrozpaczeni rodzice.

Po mszy żałobny orszak skierował się w zupełnej ciszy na cmentarz, gdzie złożono ciało Patrycji w grobie. Tam żegnali ją najbliżsi, przyjaciele i mieszkańcy Piekar Śląskich. Na grobie 13-latki stanęło wiele zniczy i kwiatów.

Ciało 13-letniej Patrycji odnaleziono 13 stycznia. Niedługo później do jej zabicia przyznał się 15-letni Kacper S. Powodem zabójstwa miała być ciąża dziewczyny.

Jego rodzice komentując czyn syna nie potrafili zrozumieć powodów, dla których dopuścił się tak okropnej zbrodni.

– Tyle razy rozmawialiśmy z Kacprem na różne tematy, mówiliśmy mu, że zawsze jest jakieś wyjście z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji. Zawsze traktowaliśmy go po partnersku. Może bał się nam powiedzieć o tej ciąży? Ale przecież miałby w nas wsparcie. Jesteśmy normalną rodziną. Pomoglibyśmy. Przecież to nie koniec świata. Naprawdę nie wiemy, co nim kierowało, że zrobił coś tak potwornego! On nam tylko powiedział “przepraszam… kocham Was. Dbajcie o Kubusia” – mówili w rozmowie z dziennikiem “Fakt”.

Źródło: se.pl

Catering: dieta ogólna do 20 dni
Catering: dieta ogólna do 20 dni
99,99 zł
129,00 zł
161 dni
do końca oferty!
Catering dietetyczny: 3 dni diety ogólnej 1000-1200 kcal za 99,99 zł i więcej w Pyszota Catering

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
153
Zły
Zły
25

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz