Home Kategorie Życie Ogromny pożar fabryki szczepionek na COVID-19. Nie żyje 5 osób.

Ogromny pożar fabryki szczepionek na COVID-19. Nie żyje 5 osób.

Ogromny pożar fabryki szczepionek na COVID-19. Nie żyje 5 osób.

5 osób nie żyje po pożarze w budynku Serum Institute Pune w Indiach – to właśnie tam znajduje się największa linia produkcyjna szczepionek na COVID-19 w świecie. Przyczyny pożaru nie są znane.

Jak informuje amerykańska stacja CNBC, w hinduskiej fabryce produkowana jest szczepionka na COVID opracowana przez Uniwersytet Oksfordzki oraz koncern AstraZeneca. Agencja dodaje, że w nadchodzących dniach w fabryce miała być wdrażana do produkcji amerykański specyfik Novavax.

Serum Institute przekazało, że pożar miał nie wpłynąć na proces produkcyjny. Jednocześnie trwa ustalanie przyczyn wybuchu ognia – “niewykluczone jest, że doszło do zwarcia instalacji elektrycznej. Po ugaszeniu okna strażacy znaleźli ciała 5 ofiar” – według lokalnych władz mieli to być prawdopodobnie robotnicy budowlani.

Prezes Serum Institute w komunikacie przekazał, że jest “głęboko zasmucony” informacją o śmierci 5 osób. Jednocześnie firma ma inne obiekty, w których produkcja szczepionek będzie kontynuowana. W ciągu roku fabryka ma być w stanie wyprodukować do 2,5 miliarda dawek szczepionki przeciw Covid-19.

Mają one trafić nie tylko do Indii, ale także dla Malediwów, Bangladeszu i Nepalu. W planach jest eksport do krajów południowej Azji, Ameryki Łacińskiej oraz Afryki. Przez ten wypadek jednak, zapewne mocno się to opóźni.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Makijaż permanentny brwi
Makijaż permanentny brwi
149,99 zł
600,00 zł
62 dni
do końca oferty!
Makijaż permanentny brwi za 149,99 zł w Strefie Fotodepilacji i Modelowania Sylwetki w Bydgoszczy (zamiast 600 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz