Home Kategorie Życie Ogromne kolejki przed przychodniami. Rozpoczęła się rejestracja na szczepienia przeciw COVID dla kolejnej grupy.

Ogromne kolejki przed przychodniami. Rozpoczęła się rejestracja na szczepienia przeciw COVID dla kolejnej grupy.

Od piątku seniorzy 70+ mogą zapisać się na szczepienia przeciwko koronawirusowi.

Wraz z rozpoczęciem rejestracji w całym kraju pojawiły się ogromne kolejki, w których seniorzy czekają na swoją kolej. Warto przypomnieć, że zarejestrować się na szczepienie można… nie wychodząc z domu.

Rejestracja na szczepienia dostępna jest dla osób mających 70 lub więcej lat. Seniorzy, którzy urodzili się przed 1952 rokiem od piątku od godziny 6:00 mogą zapisać się na szczepienie przeciwko COVID-19. Mimo iż starsze osoby mogą zapisać się na zastrzyk za pośrednictwem infolinii lub strony internetowej, nadal przed przychodniami tworzą się ogromne kolejki. Niektórzy stali w nich już bladym świtem.

– „Można sobie mówić, że zapisanie się na szczepienie przez telefon jest możliwe, ale życie niestety to weryfikuje. Od rana próbuję umówić dziadków męża na szczepienie i numer w ogóle nie odpowiada, nawet nie ma sygnału. Własnych dziadków umówiłam w końcu przez internet. Zapisałam ich w innym mieście, bo w ich miejscowości nie było już terminów” – przyznała rozgoryczona mieszkanka Poznania. Problemy z dodzwonieniem się na infolinię to problem ogólnopolski.

Dane udostępnione na Twitterze pokazują, że w pierwszej godzinie zarejestrowało się ponad 66 tys. osób.

– „Odnotowujemy bardzo duży ruch na infolinii, która w w szczycie notowała ponad 300 tys. wywołań na minutę” – podano.

– „Trudności z dodzwonieniem się do Infolinii 989 wynikają z bardzo dużej liczby połączeń wykonywanych jednocześnie. Mówimy tutaj o nawet 300 tysiącach prób na minutę.”

– „Pierwsze sygnały, które mamy, są bardzo optymistyczne, jest bardzo duże zainteresowanie. Mam sygnały, że pod przychodniami lekarzy rodzinnych gromadzą się kolejki. Apeluję, by w nich nie stać, można zarejestrować się przez infolinię albo dzwoniąc do swojego lekarza rodzinnego i nie gromadzić się” – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

– „Osoby starsze nie muszą czekać i osobiście się zapisać, na pewno można to zrobić telefonicznie w lepszym komforcie” – zaznaczył.

Wiceminister podkreślił, że grupa seniorów 70+ jest liczniejsza niż 80+.

– „To dwie grupy, na których nam najbardziej zależy, jeśli chodzi o tempo szczepień, są to grupy wysokiego ryzyka. Z tych grup najwięcej osób trafia do szpitali z powodu zakażenia” – wskazał.

Źródło: PAP

Pół roku nauki 2 języków obcych
Pół roku nauki 2 języków obcych
34,99 zł
Oferta zakończona!
Kurs Online: 6 miesięcy nauki dwóch języków obcych za 34,99 zł w eSpeaks.com

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz