Home Kategorie Życie Urodziny Radia Maryja. Prokuratura podjęła kontrowersyjną decyzję.
6.40K

Urodziny Radia Maryja. Prokuratura podjęła kontrowersyjną decyzję.

Urodziny Radia Maryja. Prokuratura podjęła kontrowersyjną decyzję.

Tegoroczne urodziny Radia Maryja wywołały ogromną burzę. Organizatorom zarzucono m.in. nieprzestrzeganie obostrzeń. Prokuratura w Golubiu-Dobrzyniu odmówiła jednak wszczęcia postępowania w tej sprawie.

– „Odmówiliśmy wszczęcia śledztwa w tej sprawie wobec stwierdzenia braku znamion czynów zabronionych” – powiedział PAP szef Prokuratury Rejonowej w Golubiu-Dobrzyniu Bartosz Wieczorek.

Jak stwierdził, wnikliwie przeanalizowano przekazy medialne, a także informacje z sanepidu dotyczące przebiegu urodzin Radia Maryja w Toruniu.

– „Osoby, które zorganizowały i celebrowały uroczystości, nie dopuściły się w naszej ocenie zaniechań, które mogły przyczynić się do niekontrolowanego roznoszenia choroby zakaźnej” – podkreślił Wieczorek.

Wyjaśnił też, że organizatorzy apelowali o ograniczenie ilości osób biorących udział w urodzinach Radia.

– „Nie zorganizowano ich, jak co roku, w dużej hali przy ul. Bema, a w świątyni w kulminacyjnym momencie było 200 osób przy powierzchni sanktuarium, która wynosi ponad 3000 mkw. Do tego rozstawione zostały środki do dezynfekcji, a uczestników wydarzenia informowano o konieczności przestrzegania zasad reżimu sanitarnego” – dodał szef prokuratury w Golubiu-Dobrzyniu.

Zawiadomienie w sprawie urodzin Radia Maryja złożyła posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus. Dotyczyło ono możliwości popełnienia przestępstwa sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób przez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego oraz łamania obostrzeń związanych z pandemią.

Źródło: wp.pl

Makijaż permanentny
Makijaż permanentny
99,99 zł
600,00 zł
Oferta zakończona!
Makijaż permanentny: kreska górna lub dolna za 99,99 zł i więcej opcji w PermLab

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
9
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
25

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz