Home Kategorie Zdrowie Pierwszy zgon po podaniu szczepionki na COVID-19? Mężczyzna z Oleśnicy nie żyje
22.98K

Pierwszy zgon po podaniu szczepionki na COVID-19? Mężczyzna z Oleśnicy nie żyje

Pierwszy zgon po podaniu szczepionki na COVID-19? Mężczyzna z Oleśnicy nie żyje

Mężczyzna z Oleśnicy zmarł po podaniu szczepionki przeciw COVID-19 w Polsce. Nie ma potwierdzenia, że jego śmierć miała bezpośredni związek z podaniem szczepionki, ale nie wykluczono tego.

Informacja o jego śmierci znalazła się w dokumencie o nazwie „Bieżący raport dotyczący niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP) do 23. stycznia”. Opublikowało go Ministerstwo Zdrowia. Nie wiadomo, czy mężczyzna pracował w służbie zdrowia lub był pensjonariuszem Domu Opieki Społecznej. W grupie „0”, do 23 stycznia, szczepiono bowiem takie osoby.

Ponad 600 tys. Polaków przyjęło już szczepionkę przeciw COVID-19. W blisko 400 przypadkach zanotowano niepożądany odczyn poszczepienny (NOP), czyli pogorszenie stanu zdrowia (często chwilowe i łagodne), które wystąpiło wskutek szczepienia w okresie czterech tygodni po podaniu szczepionki.

– „Od pierwszego dnia szczepienia (27.12.2020 roku) do Państwowej Inspekcji Sanitarnej zgłoszono 375 niepożądane odczyny poszczepienne, z czego 314 miały charakter łagodny – czyli zaczerwienienie oraz krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia” – podało Ministerstwo Zdrowia. Pojawiają się ciężkie przypadki odczynów poszczepiennych, o czym informuje między innymi NOP.

Z danych Ministerstwa Zdrowia, do których dotarł Fakt, wynika, że w Polsce zanotowano jeden zgon po podaniu szczepionki przeciw koronawirusowi. To mężczyzna, który przyjął szczepionkę w Oleśnicy w województwie dolnośląskim. Ministerstwo nie podaje daty zaszczepienia mężczyzny. Już po podaniu szczepionki miał on gorączkę, spadek ciśnienia tętniczego, tachykardię (przyspieszony rytm serca). Do pacjenta wzywano aż trzykrotnie zespół ratownictwa medycznego. Nie zdecydowano się jednak na hospitalizację i mężczyzna zmarł, 20 stycznia o godzinie 20:30.

Ile godzin upłynęło pomiędzy szczepieniem a zgonem? Ile zmarły miał lat oraz czy cierpiał na jakieś przewlekłe choroby? Kto potwierdził jego stan zdrowia bezpośrednio przed szczepieniem? Czy to szczepionka była winna? Na to pytanie jak na razie nie ma odpowiedzi.

Niepożądane odczyny poszczepienne mogą mieć łagodną, poważną lub ciężką postać. Najczęściej spotykamy się z łagodnymi przypadkami. Co to oznacza w praktyce? Pacjenci po podaniu szczepionki mają podwyższoną temperaturę, a miejsce ukłucia można rozpoznać po zaczerwienieniu. Te objawy znikają same po krótkim czasie.

Inne objawy NOP to wysypka, kaszel, biegunka czy dreszcze. Warto o tym pamiętać przed podjęciem decyzji o szczepieniu.

Źródło: fakt.pl

 

 

Rezonans magnetyczny wybranej partii lub całego ciała
Rezonans magnetyczny wybranej partii lub całego ciała
349,00 zł
400,00 zł
Oferta zakończona!
Rezonans magnetyczny wybranej partii lub całego ciała w Prime Med

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
9
Zły
Zły
8

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz