Home Kategorie Ludzie Andrzej Duda napisał tekst o wolności. „Otwiera się właśnie nowa dekada XXI wieku…”

Andrzej Duda napisał tekst o wolności. „Otwiera się właśnie nowa dekada XXI wieku…”

Andrzej Duda napisał tekst o wolności. „Otwiera się właśnie nowa dekada XXI wieku…”

– „Europa Środkowa stanowi znakomity przykład, jak potężną, twórczą siłą jest wolność” – pisze Andrzej Duda w miesięczniku „Wszystko Co Najważniejsze”.

Prezydent Andrzej Duda napisał tekst do miesięcznika „Wszystko Co Najważniejsze”. Magazyn wydawany jest przez Fundację Instytut Nowych Mediów. To wyjątkowo popularne miejsce dla polityków, do publikowania swoich wypowiedzi.

Równolegle tekst polskiego prezydenta publikowany jest we francuskim dzienniku opinii „L’Opinion” oraz w dziennikach i na portalach mediów światowych w ramach projektu „Opowiadamy Polskę światu. Dekada Europy Centralnej” realizowanego z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie.

– „Otwiera się właśnie nowa dekada XXI wieku. Dekada niepewności, zwłaszcza w efekcie globalnej pandemii i jej gospodarczych skutków, ale także nadziei. Dekada szans na cywilizacyjną i ekonomiczną odbudowę, tworzenie świata lepszego niż dotychczas, sprawiedliwszego, bardziej zielonego, przestrzegającego zasad zrównoważonego rozwoju” – pisze Andrzej Duda.

Prezydent podkreśla, że państwa należące do Europy Środkowo-Wschodniej stanowią „wspólny krąg pamięci”. Argumentując to, stwierdził, że

– „naszym udziałem były podobne doświadczenia historyczne, zwłaszcza w dramatycznym XX wieku” – stwierdził. Jako przykład wymienił m.in. przejście przez erę dwóch totalitaryzmów: nazizmu i komunizmu, „które nas dławiły i prześladowały”.

W swoim komentarzu Duda odniósł się również do wartości, jakie jego zdaniem od wieków przyświecają krajom takim jak Polska, Węgry czy Słowacja. –

– „Jesteśmy świadomi, że należy kultywować i godzić wolność z odpowiedzialnością, prawa z powinnościami, indywidualizm z solidarnością, postawę krytycyzmu, innowacyjności i modernizacji z pielęgnowaniem dziedzictwa i tradycji, które określają naszą tożsamość” – wyjaśnia.

Źródło: „Wszystko co najważniejsze”

Wyszczuplająca kriolipoliza
Wyszczuplająca kriolipoliza
99,90 zł
200,00 zł
Oferta zakończona!
Wyszczuplająca kriolipoliza od 99,90 zł w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz