Home Kategorie Życie Kiedy nastąpi poluzowanie obostrzeń? Prof. Andrzej Horban nie ma dobrych wieści.

Kiedy nastąpi poluzowanie obostrzeń? Prof. Andrzej Horban nie ma dobrych wieści.

Kiedy nastąpi poluzowanie obostrzeń? Prof. Andrzej Horban nie ma dobrych wieści.

Główny doradca premiera ds. COVID-19, Andrzej Horban zabrał głos w sprawie luzowania obostrzeń. Nie ma wątpliwości, że stopniowe znoszenie ograniczeń powinno nastąpić po zaszczepieniu większości osób powyżej 70 roku życia.

– „To nie jest czas na luzowanie obostrzeń” – powiedział Horban w RMF FM.

– „Jeszcze poczekajmy, jeszcze się nie śpieszmy, bo cały nasz wysiłek przez rok czyniony, potężny, demolujący życie społeczne, może wziąć w łeb” – dodał profesor.

Horban zwrócił też uwagę na fakt, że mamy szczepionkę, ale niestety jest jej za mało.

– „Chodzi o to, żeby ochronić ludzi najstarszych, którzy mają największe ryzyko ciężkiego przebiegu choroby i śmierci” – zaznaczył.

Dziennikarz zapytał Horbana o to, w jakich sektorach powinniśmy luzować obostrzenia w pierwszej kolejności. Profesor uważa, że na samym początku należy wziąć pod uwagę szkoły.

– „Jeżeli uda nam się zaszczepić zdecydowaną większość powyżej 70 plus, to mamy wszelkie powody do tego, żeby zdecydowanie ograniczać wszystkie restrykcje i obostrzenia” – podkreślił.

25 stycznia ruszyły szczepienia seniorów powyżej 70 roku życia. Wcześniej zaszczepiono grupę 0, czyli medyków. W dalszej kolejności zaszczepieni mają być ludzie z chorobami przewlekłymi oraz służby mundurowe.

Aktualnie do 31 stycznia obowiązują obostrzenia przedłużone przez rząd w połowie miesiące. Zamknięte pozostają restauracje i hotele, nie działają też stoki narciarskie. Pojawiają się głosy, że od 1 lutego ma rozpocząć się luzowanie obostrzeń. Politycy sugerują, że w pierwszej kolejności otwarte zostaną galerie handlowe.

Źródło: RMF FM

Makijaż permanentny
Makijaż permanentny
11,99 zł
100,00 zł
Oferta zakończona!
14,99 zł za groupon zniżkowy wart 100 zł na makijaż permanentny oczu i więcej w Eliksir Piękna

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz