Home Kategorie Życie Ksiądz każe podpisywać oburzające oświadczenie. Grozi niedopuszczeniem do sakramentu.
9.66K

Ksiądz każe podpisywać oburzające oświadczenie. Grozi niedopuszczeniem do sakramentu.

Ksiądz każe podpisywać oburzające oświadczenie. Grozi niedopuszczeniem do sakramentu.

Uczniowie z Ropicy Polskiej w Małopolsce muszą podpisać szokujące oświadczenie, jeśli chcą przystąpić do bierzmowania. Bez podpisu proboszcz grozi niedopuszczeniem do sakramentu.

„Ja, niżej podpisany kandydat do Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej, wobec Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie oświadczam, że nie popieram tzw. „strajku kobiet” – tak brzmi fragment oświadczenia, które otrzymali uczniowie chcący przystąpić do sakramentu bierzmowania w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Ropicy Polskiej.

Dziennikarze Onetu skontaktowali się z parafią w Ropicy Polskiej, jednak ksiądz odmówił komentarza. Na pytanie w jakim celu takie oświadczenie jest wymagane od młodzieży odparł tylko, że „nie udziela informacji mediom, które nie są katolickie bez zgody biskupa”.

Dziennikarze próbowali też dowiedzieć się czy nakazywanie młodym ludziom usunięcia z Facebooka treści, jest właściwym postępowaniem. Duchowny na to pytanie również nie odpowiedział.

Czego nie pochwala proboszcz? „Postulatów i żądań sprzecznych z treścią i zasadami naszej katolickiej wiary” – czytamy w oświadczeniu. Ksiądz miał też zwrócić uwagę na rozpowszechnianie w social mediach „materiałów pochodzących ze stron strajku kobiet” i „osobiste zdjęcia”.

Uczniowie, którzy chcieliby podejść do bierzmowania, muszą podpisać deklarację: „Usunąłem już ze swojego konta powyższe treści, bądź uczynię to w dniu …”

To jednak nie wszystko. Na końcu oświadczenia widnieje bowiem wezwanie o przebaczenie:

„Proszę Pana Boga o przebaczenie moich nierozsądnych zachowań i postanawiam przy pomocy Ducha Świętego być dzielnym świadkiem i apostołem CHRYSTUSA, PANA MOJEGO”.

Oświadczenia ta wywołały sprzeciw niektórych rodziców, którzy zgłosili się ze sprawą do lokalnych mediów.

Źródło. gorlice24.pl, onet.pl

Depilacja laserowa: pakiety
Depilacja laserowa: pakiety
119,00 zł
299,00 zł
Oferta zakończona!
Wybrany pakiet depilacji laserowej dla kobiet lub mężczyzn od 119 zł w Depilacja.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz