Home Kategorie Zdrowie Fatalna pomyłka doprowadziła do zniszczenia setek dawek szczepionki

Fatalna pomyłka doprowadziła do zniszczenia setek dawek szczepionki

Fatalna pomyłka doprowadziła do zniszczenia setek dawek szczepionki

W Bostonie (USA) doszło do fatalnej pomyłki w wyniku której zniszczonych musiało zostać 1900 dawek szczepionki Moderny. Winny jest, sprzątacz.

Do fatalnej pomyłki doszło w szpitalu znajdującym się dzielnicy Jamaica Plain. Rzecznik placówki przekazał mediom, że osoba odpowiedzialna za sprzątanie „przypadkowo poluzowała wtyczkę” i tym samym odcięła zasilanie zamrażarce, w której znajdowało się blisko 2 tysiące szczepionek koncernu Moderna.

Zawiódł również zainstalowany w urządzeniu alarm, który miał włączyć się w przypadku utraty zasilania. Sprawę wyjaśni powołana w tym celu komisja. Jej członkowie ocenią również, czy osoba nadzorująca sprzątacza nie zaniedbała swoich obowiązków.

Szczepionki które znajdowały się w zamrażarce zostały zutylizowane. Substancja opracowana w laboratoriach Moderny wymaga przechowywania w temperaturze od -25 do -15 stopni Celsjusza. Zutylizowane dawki przez ponad dwie godziny pozostawały w temperaturze pokojowej.

Zarząd bostońskiej placówki zapewnia jednak, że mimo incydentu proces szczepień nie zostanie zaburzony.

– „Organizowane są dodatkowe dawki. Nie przewidujemy zakłóceń w programie szczepień” – przekazał rzecznik szpitala Kyle Toto.

Źródło: Polsat News

Bilety wstępu do Parku Rozrywki Fantazja
Bilety wstępu do Parku Rozrywki Fantazja
19,19 zł
35,00 zł
Oferta zakończona!
Bilety wstępu do Parku Rozrywki Fantazja (do -53%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz