Home Kategorie Życie Holendrzy mają dość. Starcia z policją na ulicach Amsterdamu i Eindhoven

Holendrzy mają dość. Starcia z policją na ulicach Amsterdamu i Eindhoven

Holendrzy mają dość. Starcia z policją na ulicach Amsterdamu i Eindhoven

Holandia od dwóch dni coraz częściej staje się areną starć między niezadowolonymi obywatelami a policją. W niedzielę protesty ogarnęły Amsterdam i Eindhoven. Konieczne było użycie armatek wodnych.

Niedziela po raz kolejny przyniosła w Amsterdamie liczne protesty przeciwników wprowadzanych w Holandii obostrzeń. Protestujący zgromadzili się na Placu Muzealnym w stolicy kraju. Po tym, jak nie zastosowali się do nakazu rozejścia, do akcji wkroczyła policja konna.

Część protestujących zaatakowała policjantów. W ruch poszły petardy i kamienie. Funkcjonariusze zatrzymali 100 napastników. Przypomnijmy, że przed tygodniem w Amsterdamie również odbyły się protesty. Wówczas zatrzymane zostały 143 osoby.

– „Protest był nielegalny i łamał zakaz zgromadzeń publicznych wprowadzony z powodu epidemii koronawirusa. Do demonstracji nawoływali m.in. restauratorzy wzburzeni przedłużającym się zamknięcia ich branży podczas trwającej w kraju kwarantanny„-  napisał Reuters.

Do starć z policją dołączyło również w Eindhoven. Tam protestujący wzniecali pożary, a także rzucali w funkcjonariuszy kamieniami. Żeby powstrzymać agresywnych protestujących, funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego, a także armatek wodnych. Ponadto zatrzymano 30 osób.

Niedzielne protesty i starcia z policją to kontynuacja przemarszów z soboty. Od 23 stycznia w Holandii obowiązuje godzina policyjna. Mieszkańcy mają zakaz opuszczania domów w godzinach 21-4:30. Ludzie coraz mocniej walczą z obostrzeniami i szczerze mówiąc, trudno im się dziwić.

Źródło: PAP

Przegląd, nabicie klimatyzacji
Przegląd, nabicie klimatyzacji
31,99 zł
39,99 zł
Oferta zakończona!
Odgrzybienie klimatyzacji metodą chemiczną za 39,99 zł i więcej opcji w serwisie InMoto w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz