Home Kategorie Zdrowie Mamy dowód na to, że szybkie szczepienia mają sens. Izrael podał szokujące dane

Mamy dowód na to, że szybkie szczepienia mają sens. Izrael podał szokujące dane

Mamy dowód na to, że szybkie szczepienia mają sens. Izrael podał szokujące dane

Izrael uchodzi obecnie za kraj, w którym najszybciej na świecie wykonuje się szczepienia przeciw covid-19. Podane przez nich dane, wzbudzają w nas nadzieje.

W Izraelu odnotowano spadek hospitalizacji o 60 proc. wśród pacjentów powyżej 60. roku życia po dwóch dniach od podania drugiej dawki szczepienia przeciwko koronawirusowi i tym samym po 23 dniach od zaaplikowania pierwszego zastrzyku. Warto dodać, że Maccabi Healthcare Service poddało obserwacji aż 50 777 osób.

Galia Rahav, kierowniczka oddziału chorób zakaźnych w szpitalu Sheba Medical Center, podkreśliła jednak, że spadek ten może być po części także wynikiem tendencji, zgodnie z którą nowo zaszczepieni pacjenci bardziej przestrzegają zasad lockdownu.

Przypomnijmy, że dr Jan Czarnecki, lekarz pracujący na oddziale zakaźnym szpitala im. Biegańskiego w Łodzi, pokazał w poście zaskakujące wyniki, które uzyskał po poddaniu się drugiemu zastrzykowi na covid-19.

Tydzień po przyjęciu drugiej dawki szczepionki miał 17-krotnie przekroczony poziom przeciwciał przeciwko SARS-CoV-2. Szokujące czyż nie? Patrząc na udostępniane dane, wygląda na to, że szybkie szczepienia, są dla nas rozwiązaniem.

Źródło: The Times of Israel

Fotomagnesy ze zdjęciem
Fotomagnesy ze zdjęciem
12,90 zł
Oferta zakończona!
Fotomagnesy na lodówkę ze zdjęciem: różne formaty od 7,90 zł z Colorland.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz