Aborcja jako temat konkursu w szkole podstawowej. Nagrody szokują

Kuratorium Oświaty w Katowicach opublikowało na swojej stronie informację o konkursie pod tytułem: „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”. Konkurs zorganizowano dla 4 klasy szkoły podstawowej.
Organizatorem XVII Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki jest Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.
Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach wiekowych. Mogą do niego przystąpić uczniowie klas 4-6, 7-8 oraz szkół ponadpodstawowych. Konkursowa praca może mieć formę literacką, plastyczną albo multimedialną.
Termin nadsyłania prac mija 25 marca, co także jest datą symboliczną, ponieważ w Kościele Katolickim obchodzony jest wtedy Dzień Świętości Życia. Czego mają dotyczyć prace mieszczące się w kategorii „ocalenia życia bezbronnego”?
Organizatorzy konkursu poskreślają, że ma on być pretekstem do tego, by młodzież przemyślała wartość życia człowieka. Rodzicom i wychowawcom ma natomiast dać informację zwrotną na temat tego, „co młode pokolenie myśli na tematy pro-life i jakich argumentów używa w swoich dyskusjach”.
Warto podkreślić, że najmłodsze dzieci, które mogą wziąć udział w konkursie to uczniowie klas 4, czyli 9-latkowie. Dzieci i młodzież, którym odebrano jakąkolwiek możliwość obiektywnej edukacji na tematy związane z antykoncepcją, prawem do stanowienia o własnym ciele czy aborcją, mają nagle przedstawić jeden jasny pogląd na temat decyzji kobiety w tej kwestii. To jest szokujące dla wielu osób. Trudno się zresztą dziwić. Takie tematy prac dla dzieci?
– „Jego bohaterami są skłóceni małżonkowie. Mąż jest żołnierzem i wyjeżdża na misję pokojową, zanim zdąży się dowiedzieć, że jego żona jest w ciąży. Kilka tygodni później kobieta odkrywa, ze choruję na białaczkę i musi wybierać, która walka będzie priorytetowa – o nią czy o dziecko” – czytamy na stronie Stowarzyszenia.
Skomplikowany i wielopoziomowy temat został, na potrzeby konkursu, spłycony do granic możliwości. Uczniowie mają wierzyć, że ładnie wykonany plakat, rytmiczny wiersz czy wstrząsający film, wystarczą żeby udzielić odpowiedzi na pytanie o aborcje.
Instytucja państwowa, sprawująca nadzór pedagogiczny nad szkołami zachęca więc dzieci do udziału w konkursie, który wprowadza je w tematy zupełnie niedostosowane do ich wieku oraz poziomu świadomości.
Organizatorzy gwarantują szczególne nagrody. Dla laureatów ze szkół ponadpodstawowych przewidziano nagrody pieniężne: 1500, 1200 i 900 zł.
Wygrani ze szkół podstawowych otrzymają nagrody rzeczowe: sprzęt elektroniczny, gry planszowe i książki. Przede wszystkim jednak laureaci mogą dostać dodatkowe punkty, które pomogą im w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Mało to co powiecie na to, że laureaci z województwa małopolskiego mogą liczyć na dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół średnich. Jak tak można?
Źródło: rp.pl
Twoja reakcja?





Zostaw swój komentarz