Home Kategorie Porady Test policji robi piorunujące wrażenie. Znajdź dziecko na zdjęciu

Test policji robi piorunujące wrażenie. Znajdź dziecko na zdjęciu

Test policji robi piorunujące wrażenie. Znajdź dziecko na zdjęciu

W większości przypadków, gdy wybieramy garderobę dla dziecka, kierujemy się modą i praktycznością ubrań, zapominając o ważnej jej funkcji. Dziecko musi być widoczne na drodze.

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak opublikował na Twitterze dwa zdjęcia dziecka przy przejściu dla pieszych. Różni je pewien szczegół.

Na jednym zdjęciu stoi dziecko w kamizelce odblaskowej. Widać je na tle dużego drzewa. Na drugim dziecko jest w tym samym miejscu, jednak ubrane jest tylko w kurtkę. Malucha niemal nie można dostrzec…

Fotografie zostały wykonane z pozycji kierowcy nadjeżdżającego auta. Wniosek? Tylko dzięki kamizelce kierowca ma szanse wyhamować i być czujnym. Kamizelka okazuje się jednym ze sposobów na bezpieczeństwo dziecka.

Pod wpisem komentujący zwrócili uwagę na jeszcze jeden istotny problem. Nierzadko przejścia dla pieszych wyglądają tak, jak to na fotografii: są zupełnie nieoświetlone.

Choć faktem jest, że oświetlenie wiele zmienia, nie mamy na nie wpływu. To, co możemy zrobić jako rodzice, to zabezpieczyć własne dzieci. Dlatego też warto zainwestować w kamizelkę.

Źródło: Twitter

Kurs online: Majster budowlany
Kurs online: Majster budowlany
79,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Majster budowlany (79 zł) oraz Specjalista budownictwa (159 zł) z certyfikatem z Kar-Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz