Home Kategorie Ludzie Smutne wieści: Nie żyje pan Sławomir, Polak w śpiączce ze szpitala w Plymouth.

Smutne wieści: Nie żyje pan Sławomir, Polak w śpiączce ze szpitala w Plymouth.

Smutne wieści: Nie żyje pan Sławomir, Polak w śpiączce ze szpitala w Plymouth.

W szpitalu w Plymouth zmarł Polak, który kilkukrotnie był odłączany od aparatury. Doniesienia o jego śmierci potwierdziła rodzina.

Pan Sławomir, który od kilkunastu lat mieszkał w Anglii, doznał 6 listopada 2020 zatrzymania akcji serca na co najmniej 45 minut. Od tamtej pory przebywał w szpitalu, podłączony do aparatury podtrzymującej życie. Niestety dzisiaj, 26 stycznia, zmarł.

Według szpitala w Plymouth, gdzie przebywał, doszło u niego „do poważnego i trwałego uszkodzenia mózgu”.

Szpital wystąpił do sądu o zgodę na odłączenie pacjenta od aparatury podtrzymującej życie, na co zgodziły się mieszkające w Anglii żona i dzieci pana Sławomira.

Przeciwne były jednak mieszkające w Polsce matka i siostra, a także mieszkające w Wielkiej Brytanii druga siostra i siostrzenica pana Sławomira.

Pomoc oferowała klinika „Budzik”.

– „Nie ma problemu z przewiezieniem pacjenta do nas. Nie jest pod respiratorem, nie wymaga podtrzymywania życia w sposób nadzwyczaj sztuczny” – powiedział w rozmowie z Interią prof. Wojciech Maksymowicz, poseł Porozumienia i członek rady nadzorczej kliniki.

Nieoficjalnie było jednak wiadomo, że do transportu Polaka do kraju nie dojdzie. Nie zgodzili się na to brytyjscy lekarze.

Sąd Opiekuńczy orzekł 15 grudnia 2020, że w obecnej sytuacji podtrzymywanie życia mężczyzny nie leży w jego najlepszym interesie i przez to odłączenie od sprzętu będzie zgodne z prawem, a panu Sławomirowi należy zapewnić opiekę paliatywną.

W styczniu Europejski Trybunał Praw Człowieka po raz kolejny nie przyjął skargi złożonej przez rodzinę mężczyzny, a to pozwoliło szpitalowi ponownie odłączyć pana Sławomira od aparatury.

Matka mężczyzny mówiła, że Sławomir płakał, ruszał głową, reagował na głos, więc „nie można było mówić o tym, iż znajduje się w śpiączce, a tym bardziej w stanie wegetatywnym”, a jest to już „stan minimalnej świadomości”.

Według kobiety szpital nie wykonał wszystkich działań, które mogłyby wpłynąć na poprawę stanu pana Sławomira.

Źródło: PAP

Pakiety day spa dla 1-2 osób
Pakiety day spa dla 1-2 osób
79,99 zł
250,00 zł
Oferta zakończona!
Pakiety day spa z masażem twarzy i więcej za 89,99 zł i inne opcje w JUGI – Kosmetologia & SPA

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
77
Zły
Zły
31

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz