Home Kategorie Poruszające Miała się nią opiekować, a zamiast tego znęcała się. Starsza pani zmarła…

Miała się nią opiekować, a zamiast tego znęcała się. Starsza pani zmarła…

Drobne siniaki, które pojawiały się na ciele schorowanej 69-latki zaniepokoiły jej córkę. Rodzina postanowiła umieścić w domu starszej pani kamerę. To, co zobaczyli na nagraniach mrozi krew w żyłach.

Na nagraniach, które zarejestrowano w domu 69-letniej Liz Young, uchwycono skandaliczne zachowania opiekunki wobec kobiety. Zamiast jej pomagać, ta znęcała się nad emerytką.

– „Było mi naprawdę trudno oglądać te nagrania. Czułam się fizycznie chora” – wyznała mediom Corrina Cunnigham, córka kobiety.

Rodzina Liz postanowiła zainstalować kamerę w domu seniorki, gdy na jej ciele zaczęły pojawiać się drobne obrażenia. Opiekunka siłą karmiła schorowaną staruszkę, ciągnęła ją za włosy i nos. Jakby tego było mało, 29-latka zostawiła swoją podopieczną nago na pół godziny w metalowym krześle. 69-latka nie miała jak się bronić, być może nawet nie rozumiała, co się dzieje (ze względu na zaawansowaną demencję). Z pewnością jednak czuła ból, który zadawała jej osoba, która miała się nią opiekować.

29-latka po ujawnieniu nagrań została zatrzymana. Opiekunka została oskarżona o znęcanie się nad starszą kobietą. Przyznała się do winy. Sąd skazał ją na pół roku więzienia.

Niestety Liz Young nie doczekała końca procesu. Staruszka zmarła w trakcie trwającego postępowania.

Źródło: mirror.co.uk

Kurs online: Opieka nad osobami starszymi lub dziećmi
Kurs online: Opieka nad osobami starszymi lub dziećmi
99,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Opieka nad osobami starszymi lub dziećmi z certyfikatami za 99 zł w Kar-Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz