Home Kategorie Poruszające Zabił ciężarną 13-latkę ze strachu. Teraz zostanie gwiazdą? Szokujące!

Zabił ciężarną 13-latkę ze strachu. Teraz zostanie gwiazdą? Szokujące!

Zabił ciężarną 13-latkę ze strachu. Teraz zostanie gwiazdą? Szokujące!

Morderstwo 13-letniej Patrycji wstrząsnęło całą Polską. To była pierwsza miłość Kacpra, a jej finał okazał się być wyjątkowo tragiczny, zwłaszcza dla tej młodej dziewczyny.

Od pogrzebu 13-letniej Patrycji minęły 3 dni. Dla rodziców dziewczyny, ale i rodziców Kacpra, to dopiero początek koszmaru. Tęsknota, wyrzuty sumienia, żal, smutek, cierpienie i jedno pytanie: czy tej tragedii można było uniknąć? Zapewne można było.

Z materiałów, do których dotarli śledczy wynika, że Kacper mógł zaplanować zbrodnię dużo wcześniej.

– „Byłem z nim kiedyś na dworze i on powiedział, że jak Pati będzie w ciąży, to chce ją zaj…ć. (…) Jakiś miesiąc później poszliśmy za Kaufland i tam był ten las i staliśmy przy tych barierkach on gadał, że tam jest idealne miejsce na schowanie ciała” – miał napisać jeden z kolegów Kacpra w korespondencji, która krążyła między znajomymi zamordowanej Patrycji w internecie.

– „Opisał, co planował już cztery miesiące temu. Pisał, że gdyby się okazało, że ona będzie w ciąży przed „szesnastką”, to ją zabije. Dokładnie opisał nawet miejsce, gdzie to zrobi, które pokrywa się z miejscem odnalezienia ciała Patrycji” – dodała koleżanka Patrycji w programie „Uwaga!” TVN.

Wygląda więc na to, że chłopak już wcześniej dokładnie przemyślał tą sprawę. To rzuca na nią zupełnie nowe światło i zapewne będzie miało istotny wpływ na dalszy jej przebieg.

Lepiej zabić niż przyznać się do tego, że uprawiało się seks z 13-latką? Wygląda na to, że taki był tok myślenia Kacpra. Ale zdaniem psycholog Izabeli Kurzajewskiej, która rozmawiała z Faktem, nie ma sensu racjonalnie analizować zachowania nastolatka. W końcu kto  decyduje, że lepszym wyjściem będzie morderstwo?

– „Nastolatek działał w afekcie. W tamtej strasznej chwili liczyło się dla niego tylko własne dobro. Nie myślał w ogóle o konsekwencjach swojego czynu. Zabił, bo przestraszył się reakcji swoich rodziców, gdyby się dowiedzieli, że 13-latka jest z nim w ciąży. Zwłaszcza swojego ojca, przed którym czuł respekt. Podejrzewam, że rodzice obojga dzieci nie wiedzieli, że oni ze sobą współżyją” – twierdzi psycholog. Tylko czy na pewno działał w afekcie, skoro zbrodnie planował już wcześniej?

– „Być może teraz jest zły, że go złapano. Podejrzewam, że obudował się mechanizmami obronnymi i wypiera to, co zrobił. Nie ma podstaw do twierdzenia, że miał jakieś zaburzenia osobowości. Ale nie sądzę, żeby myślał, że źle zrobił. Taka refleksja może do niego dopiero dotrzeć. On broni się jeszcze we własnej głowie” – uważa Izabela Kurzajewska.

Dziś rodzice 13-latki muszą się zmierzyć z ogromnym nieszczęściem. Rodzice Kacpra martwią się o jego życie i przyszłość w poprawczaku. Psycholog jednak uważa, że chłopak może nawet zostać gwiazdą.

– „Należy pamiętać, że poprawczak kieruje się swoimi prawami. Tam może być gwiazdą, bo tam panują inne normy. Ci, którzy się tym zajmują twierdzą, że te miejsca jeszcze bardziej demoralizują” – przypomina psycholog.

Źródło: Fakt

Depilacja E-Light, fotoodmładzanie
Depilacja E-Light, fotoodmładzanie
99,99 zł
297,00 zł
Oferta zakończona!
Zabiegi depilacji laserowej E-Light (IPL + RF) na wybraną partię i więcej od 99,99 zł w NanoMed Spa Studio

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
15
Zły
Zły
8

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz