Home Kategorie Zdrowie Kolejna osoba w Polsce zmarła po podaniu szczepionki na COVID-19.
31.50K

Kolejna osoba w Polsce zmarła po podaniu szczepionki na COVID-19.

Kolejna osoba w Polsce zmarła po podaniu szczepionki na COVID-19.

Nie żyje kolejna osoba po podaniu szczepionki na COVID-19. To kobieta, która po zaszczepieniu doznała udaru. Jest to już drugi przypadek śmierci po podaniu preparatu przeciwko koronawirusowi.

W Polsce do tej pory wykonano 770 tys. szczepień. Kilkaset razy doszło do niepożądanych odczynów poszczepiennych. Z reguły jednak mają one łagodny przebieg.

Kolejny zgon człowieka, który został zaszczepiony na koronawirusa miał miejsce 25 stycznia. Dotyczy pacjentki, która otrzymała lek w Krakowie.

Co o niej wiadomo? Cierpiała na liczne choroby. Miała miażdżycę, nadciśnienie czy niewydolność krążeniową.

– „Wg lekarza zgon pacjentki nie pozostaje w związku z podaniem szczepionki” – czytamy w raporcie. Kobieta nie była hospitalizowana.

Jest to kolejny przypadek śmierci po podaniu szczepionki. W zeszłym tygodniu zmarł 73-letni pacjent, który przebywał w Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie. Mężczyzna zmarł dzień po otrzymaniu szczepionki na COVID-19.

– „Pacjent był zaszczepiony w placówce, w której przebywał. Zaszczepiony został w dniu 19 stycznia. Szczepienie poprzedzone było kwalifikacją lekarza na miejscu w placówce DPS” – przekazała Urszula Kozioł, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Oleśnicy.

– „Niepożądane odczyny poszczepienne pojawiły się w kilka godzin po szczepieniu, w godzinach wieczornych oraz w następnym dniu tj. 20 stycznia” – wyjaśniła Urszula Kozioł.

Zaznaczyła też, że personel DPS wzywał do pacjenta ratowników, którzy ustabilizowali go farmakologicznie. Nie podjęto decyzji o hospitalizacji 73-latka.

Dyrektor DPS Marek Czarnecki powiedział w rozmowie z Faktem, że podopieczny dostał szczepionkę 19 stycznia rano.

– „Tego samego dnia, po południu, zgłosił dolegliwości. Wezwaliśmy karetkę, lekarze dali mu leki, udało im się zbić gorączkę i unormować ciśnienie. Następnego dnia około południa znów zgłosił dolegliwości. Znów wezwaliśmy karetkę. Niestety, o 20:30 nastąpił zgon” – tłumaczył dyrektor DPS-u.

Podkreślił też, że jego ośrodek tylko udostępnił sale do szczepienia. Zabieg wykonywał mobilny zespół szczepienny.

Źródło: fakt.pl

Wyszczuplający masaż endodermiczny
Wyszczuplający masaż endodermiczny
71,99 zł
240,00 zł
Oferta zakończona!
6 zabiegów masażu endodermicznego za 89,99 zł i więcej w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
36
Zły
Zły
30

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz