Home Kategorie News Brytyjska mutacja koronawirusa we Wrocławiu. Zakażona nauczycielka!
4.91K

Brytyjska mutacja koronawirusa we Wrocławiu. Zakażona nauczycielka!

Brytyjska mutacja koronawirusa we Wrocławiu. Zakażona nauczycielka!

– „We Wrocławiu potwierdzono drugi w Polsce przypadek zakażenia brytyjską mutacją koronawirusa” – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Jest źle.

Zakażona ma być nauczycielka z Wrocławia Wiadomo, że nauczycielka z Wrocławia nie wyjeżdżała za granicę i nie miała kontaktu z nikim, kto wrócił z Wielkiej Brytanii. Zaraziła się więc u nas w kraju.

Brytyjski wariant koronawirusa jest o wiele groźniejszy od znanego dotąd – znacznie łatwiej nim się zarazić. Według epidemiologów, ma zakaźność wyższą nawet o połowę. To właśnie pojawienie się brytyjskiej wersji koronawirusa była jednym z głównych powodów wprowadzenia pełnego lockdownu w Niemczech.

– „Wczoraj otrzymałem informację o drugim przypadku osoby zakażonej mutacją brytyjską. Była to osoba zupełnie niezwiązana z podróżami czy z osobami, które podróżowały do Wielkiej Brytanii. To wskazuje, że mamy tę obecność wirusa już nie tylko bezpośrednio transmitowaną poprzez przyjazd osób czy styk z tymi osobami bezpośredni, ale po prostu ten wirus, trzeba sobie to powiedzieć otwarcie, jest obecny” – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Źródło: Dziennik Zachodni

Piękna skóra - 2 lokalizacje
Piękna skóra -  2 lokalizacje
39,99 zł
Oferta zakończona!
Odmładzanie, oczyszczanie skóry lub leczenie trądziku i więcej od 39,99 zł w Miracle Med - 2 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz