Home Kategorie Życie Aptekarz po nocach niszczył szczepionki na COVID-19. Kilkadziesiąt dawek podano pacjentom.
16.52K

Aptekarz po nocach niszczył szczepionki na COVID-19. Kilkadziesiąt dawek podano pacjentom.

Aptekarz po nocach niszczył szczepionki na COVID-19. Kilkadziesiąt dawek podano pacjentom.

Aptekarz powinien zdawać sobie sprawę z tego, jak ogromne znaczenie dla zdrowia i życia mają obecnie szczepionki uodparniające na koronawirusa.

Jak się jednak okazuje, wśród aptekarzy są też czarne owce, które wierzą w spiski koncernów farmaceutycznych i w teorie o masowym podawaniu ludziom podejrzanych substancji.

46-letni aptekarz z Grafton w stanie Wisconsin Steven Brandenburg, przyznał się we wtorek przed sądem do zniszczenia ponad 500 szczepionek na koronawirusa. Aptekarz od dawna znany był w środowisku jako zwolennik teorii spiskowych i przeciwnik szczepień.

W trakcie rozprawy mężczyzna przyznał, że podczas dwóch nocnych zmian pod koniec grudnia celeowo wyjmował z chłodni pudełka szczepionek Moderny, aby preparat stał się obojętny i nieskuteczny. Wyjaśnił, że po kilku godzinach szczepionki wracały do lodówki, a następnego dnia wykorzystywano je w szpitalu.

Nim odkryto co robi Brandenburg, 57 osób otrzymało dawkę ze zniszczonych fiolek. Sprawa trafiła do sądu, gdzie mężczyzna został oskarżony o narażenie innych osób na niebezpieczeństwo śmierci lub obrażeń ciała. Grozi mu za to 10 lat więzienia.

– „Manipulowanie przy szczepionkach w trakcie światowego kryzysu zdrowotnego wymaga zdecydowanej reakcji, co znajduje odzwierciedlenie w poważnych zarzutach, jakie Stany Zjednoczone postawiły dzisiaj” – wyznał prokurator Brian Boynton.

– „Będziemy nadal współpracować z organami ścigania, aby zapewnić społeczeństwu bezpieczne i skuteczne szczepionki” – dodał.

– „Farmaceuci należą do najbardziej zaufanych specjalistów” – mówił agent specjalny FBI Robert Hughes.

– „Ta osoba wykorzystała swój specjalny dostęp do szczepionek. FBI bardzo poważnie traktuje zarzuty fałszowania produktów konsumenckich i wykorzysta wszystkie dostępne zasoby, aby postawić przed sądem tych, którzy celowo narażają zdrowie publiczne” – dodaje.

Źródło: PAP

Wybielanie zębów
Wybielanie zębów
199,99 zł
400,00 zł
Oferta zakończona!
Wybielanie zębów od 199,99 zł w Przychodni Specjalistycznej Ewa Konopelko-Śliżewska – 2 lokalizacje (do -55%)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz