Home Wideo Tak wyglądała Warszawa wczoraj. Tłumy protestujących wyszły na ulice. Protesty przeciwko wyroku ws. aborcji

Tak wyglądała Warszawa wczoraj. Tłumy protestujących wyszły na ulice. Protesty przeciwko wyroku ws. aborcji

Tak wyglądała Warszawa wczoraj. Tłumy protestujących wyszły na ulice. Protesty przeciwko wyroku ws. aborcji

Ulicami Warszawy maszerował tłum ludzi sprzeciwiających się zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce. Ludzie są wściekli i trudno im się dziwić w tej sytuacji.

Tłum wyruszył spod siedziby Trybunału Konstytucyjnego, który wczoraj opublikował uzasadnienie swojego wyroku ws. aborcji. Wczoraj dokument decyzją rządu PiS miał trafić do Dziennika Ustaw i tym samym wejdzie w życie.

Pomimo tego, że od chwili ogłoszenia przez władze swojej decyzji minęło parę godzin to już, w Warszawie zebrało się co najmniej kilkuset protestujących. Przed Trybunałem Konstytucyjnym przemawiała m. in. jedna z liderek Strajku Kobiet Marta Lempart.

Spontaniczny marsz ruszył potem ulicami Warszawy. Sprzed siedziby TK tłum skierował się w stronę pl. na Rozdrożu. Następnie szedł alejami Ujazdowskimi. Cały czas dołączały nowe osoby.

 

Obok kościoła św. Aleksandra na placu Trzech Krzyży zgromadziła się Straż Narodowa zamierzająca ochraniać świątynię. Nie doszło jednak do konfrontacji, jak w przypadku poprzednich protestów.

Następnie tłum poszedł w stronę ronda Dmowskiego i dworca Warszawa Centralna. Manifestujący następnie udali się przed siedzibę PiS przy Nowogrodzkiej.

Podobne protesty zostały zorganizowane też w innych polskich miastach miastach. Między innymi w Krakowie, Wrocławiu, Łodzi i Katowicach.

Źródło: Twitter

 

Lot paralotnią w tandemie
Lot paralotnią w tandemie
249,99 zł
Oferta zakończona!
Lot paralotnią w tandemie (249,99 zł) i wideofilmowaniem (od 289,99 zł) w Szkole Paralotniowej Albatros

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz