Home Kategorie News Z ostatniej chwili! Galerie handlowe otwarte. Hotele i restauracje nadal zamknięte.
10.94K

Z ostatniej chwili! Galerie handlowe otwarte. Hotele i restauracje nadal zamknięte.

Z ostatniej chwili! Galerie handlowe otwarte. Hotele i restauracje nadal zamknięte.

Nauczanie zdalne dla uczniów klas IV – VIII będzie przedłużone o kolejne kilka tygodni. Galerie handlowe mają zostać otwarte 1 lutego, ale właściciele pensjonatów, hoteli, restauracji i barów jeszcze poczekają.

Od 28 grudnia 2020 do 17 stycznia 2021 wprowadzone zostały dodatkowe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Mowa m.in. o zamknięciu hoteli, ograniczeniu działania galerii handlowych i stoków narciarskich. Te obostrzenia zostały później przedłużone do 30 stycznia.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Adam Niedzielski poinformował, że obecne obostrzenia zostaną przedłużone do 14 lutego. Po tym terminie podjęte będą kolejne decyzje.

Wszystkie reguły dotyczące zgromadzeń publicznych, imprez oraz przekraczania granicy pozostają bez zmian.

W kwestii gastronomii również nic się nie zmienia. Można sprzedawać jedzenie wyłącznie na wynos. Hotele pozostają zamknięte dla podróżnych, również tych podróżujących w celach służbowych. To tyczy się też obiektów sportowych.

Nauczanie stacjonarne działa wobec uczniów klas 1 – 3. Starsi uczniowie nadal będą uczyć się zdalnie.

Sklepy w galeriach handlowych otwierają się od 1 lutego z zachowaniem reżimu sanitarnego. To samo tyczy się galerii sztuki i muzeów.

Od 1 lutego zniesione zostają też „godziny dla seniorów”.

– „Zwrócili się do nas przedsiębiorcy z apelem o zniesienie godzin dla seniora. Ponieważ otwieramy handel z zachowaniem dystansu społecznego, od 1 lutego zostają zniesione godziny dla seniora” – mówił Niedzielski.

Dziennikarze zapytali też, czy uczniowie starszych klas będą mogli wrócić do nauki stacjonarnej jeszcze przed wakacjami.

– „Szansa oczywiście jest, ale opieramy nasze decyzje na wynikach konkretnych badań. Ta perspektywa wakacji raczej nie jest barierą nie do pokonania” – powiedział minister zdrowia.

Źródło: onet.pl

Kurs excel online - rok nauki
Kurs excel online - rok nauki
39,00 zł
290,00 zł
Oferta zakończona!
Roczny dostęp do lekcji online Master of Excel za 39 zł na platformie Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz