Home Kategorie Poruszające Śmierć Polaka w Plymouth. Będzie żałoba narodowa?

Śmierć Polaka w Plymouth. Będzie żałoba narodowa?

Śmierć Polaka w Plymouth. Będzie żałoba narodowa?

– „W Stanach Zjednoczonych specjalne firmy powstają. Oni odbijają swoich żołnierzy, swoich obywateli. My tak samo powinniśmy zrobić” – stwierdził polityk Kukiz ’15 Jarosław Sachajko mówiąc o staraniach polskiego rządu o przetransportowanie do kraju Polaka, który leżał w śpiączce w szpitalu w Plymouth.

– „To, co się stało na oczach kamer w Wielkiej Brytanii, to kolejne morderstwo, kolejne zabicie człowieka. W najbardziej okrutny sposób, bo już za czasów rewolucji francuskiej ucinano głowy, a nie głodzono człowieka na śmierć” – mówił w programie „Sygnały Dnia” w radiowej Jedynce Jarosław Sachajko.

We wtorek w szpitalu w Plymouth zmarł Polak, który od listopada był w stanie śpiączki. Lekarze z Wielkiej Brytanii stwierdzili, że miał niewielką szansę na przejście w stan minimalnej świadomości na niskim poziomie. Jego mózg był poważnie uszkodzony.

15 grudnia Sąd Opiekuńczy uznał, że mężczyzna może zostać odłączony od aparatury podtrzymującej życie. Zgodziła się na to żona i dzieci mężczyzny.

Z orzeczeniem nie zgadzała się jednak matka mężczyzny i jego dwie siostry. Sprawa stała się głośna. Do akcji włączył się polski konsulat, a następnie polskie władze. Starania jednak spełzły na niczym.

– „Miałbym prośbę do prezydenta, żeby ogłosił dzień żałoby narodowej. Żeby pokazać Polakom, że o nich walczymy” – zaapelował na antenie radiowej Jedynki polityk Kukiz ’15.

Zapytany o to, czy polskie władze powinny zastosować w tej sytuacji jakieś retorsje wobec Wielkiej Brytanii, stwierdził że tak.

– „Powinny być retorsje. Ja liczyłem na dużo bardziej skuteczne działania polskiego rządu, bo mogliśmy się spodziewać, że będzie tam taka obstrukcja. Rząd mógł wezwać ambasador Wielkiej Brytanii, mógł odwołać swojego ambasadora” – mówił poseł Sachajko.

– „Proszę zauważyć, w Stanach Zjednoczonych specjalne firmy powstają. Oni odbijają swoich żołnierzy, walczą o swoich obywateli. My tak samo powinniśmy zrobić” – stwierdził polityk Kukiz ’15, pytany o to, jaką naukę powinien z tej sprawy wyciągnąć rząd.

Źródło: polskieradio.pl

Depilacja E-Light, fotoodmładzanie
Depilacja E-Light, fotoodmładzanie
99,99 zł
297,00 zł
Oferta zakończona!
Zabiegi depilacji laserowej E-Light (IPL + RF) na wybraną partię i więcej od 99,99 zł w NanoMed Spa Studio

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz