Home Kategorie Zdrowie Znamy pierwsze wyniki sekcji zwłok mężczyzny, który zmarł po podaniu szczepionki.
28.99K

Znamy pierwsze wyniki sekcji zwłok mężczyzny, który zmarł po podaniu szczepionki.

Znamy pierwsze wyniki sekcji zwłok mężczyzny, który zmarł po podaniu szczepionki.

73-latek z Ostrowiny zmarł dzień po podaniu szczepionki na COVID-19. Przypadek ten został ujęty w rządowym raporcie dotyczącym niepożądanych odczynów poszczepiennych. Aby wyjaśnić przyczyny zgonu, zlecono sekcję zwłok. Znamy pierwsze wyniki.

Mężczyzna poczuł się gorzej jeszcze dnia, w którym otrzymał szczepionkę. 73-latek nie został jednak zabrany do szpitala, mimo iż wzywano pogotowie. Ratownicy podali mu odpowiednie leki. Zmarł następnego dnia.

Dyrektor placówki, której pensjonariuszem był 73-latek mówi, że miał miażdżycę, kłopoty z krążeniem i poruszaniem się. W Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie przebywał od 40 lat.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Oleśnicy Radosław Żarkowski poinformował, że sekcja zwłok wykluczyła udział osób trzecich. Biegli nie biorą również pod uwagę wstrząsu anafilaktycznego, gdyż zgon nastąpił 36 godzin po podaniu szczepionki.

O ostatecznej przyczynie zgonu mężczyzny decydować mają badania wycinków narządów wewnętrznych pobrane podczas sekcji zwłok. Wyniki te mają być znane w ciągu trzech miesięcy.

Mężczyzna był ubezwłasnowolniony, dlatego też zgodę na jego szczepienie wydał jego opiekun prawny.

– „W 2019 r. był hospitalizowany z uwagi na kłopoty z krążeniem” – podkreśla Marek Czarnecki, dyrektor placówki.

Był również niepełnosprawny intelektualnie. Wiadomo też, że 73-latek nie przechodził wcześniej koronawirusa.

Przypadek ten został zawarty w rządowym raporcie dotyczącym niepożądanych odczynów poszczepiennych. W opisie wskazano, że pacjent miał „gorączkę, spadek ciśnienia tętniczego, tachykardię, trzy razy wzywano ZRM”.

Z danych przekazanych przez MZ do Państwowej Inspekcji Sanitarnej (za okres od 27 grudnia do 21 stycznia) wynika, że dotąd zgłoszono 283 niepożądane odczyny poszczepienne, w tym 231 miało łagodny charakter, były to głównie zaczerwienienia w miejscu wkłucia.

Źródło: onet.pl

Kurs online: Trener Personalny MASTER z MEN
Kurs online: Trener Personalny MASTER z MEN
49,99 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Trener personalny (49,99 zł) lub Master Personal Trainer (59,99 zł) z MEN w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
27

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz