Home Kategorie Ludzie Monika Olejnik nie wytrzymała. Próbowała się uspokoić, ale gość wyprowadził ją z równowagi.

Monika Olejnik nie wytrzymała. Próbowała się uspokoić, ale gość wyprowadził ją z równowagi.

Monika Olejnik nie wytrzymała. Próbowała się uspokoić, ale gość wyprowadził ją z równowagi.

27 stycznia Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku, który zapadł 22 października ws. zakazu aborcji eugenicznych. W Kropce nad i doszło do mocnej wymiany zdań.

Monika Olejnik nie wytrzymała. Zaproszony gość wyprowadził ją z równowagi.

Olejnik od lat prowadzi program Kropka nad i, w którym porusza bieżące tematy społeczno-polityczne. Tym razem jej goście rozmawiali o wyroku TK, który w nocy z 27 na 28 grudnia pojawił się w Dzienniku Ustaw. Wcześniej na stronie internetowej Trybunału pojawiło się jego uzasadnienie, co wywołało kolejne fale protestów.

Opublikowanie wyroku u zaostrzenie prawa aborcyjnego jest ostatnio po raz kolejny numerem jeden w mediach. W Kropce nad i doszło do mocnej wymiany zdań pomiędzy Jackiem Ozdobą z Solidarnej Polski oraz Krzysztofem Śmiszkiem z Lewicy.

W pewnym momencie prowadząca program Monika Olejnik załamała się słowami Ozdoby i wykonała dosadny gest.

Na początku dziennikarka zapytała posła Solidarnej Polski, czy zmusiłby swoją żonę do „heroizmu i noszenia w sobie dziecka z bezmózgowiem”. Polityk nie odpowiedział na jej pytanie, a zamiast tego zaatakował słownie Monikę Olejnik.

Wypomniał jej, że ta wcześniej zaprosiła do programu Martę Lempart – współzałożycielkę Strajku Kobiet.

– Jestem politykiem i chciałbym, żeby debata publiczna była na wysokim poziomie. Tymczasem pani zaprasza osobę, która wyraża się w ten sposób: „czy znajdzie się jeden odważny, który ma broń”, „wypie******” – mówił.

Do dyskusji włączył się Śmiszek, który podziękował Marcie Lempart oraz protestującym. Odniósł się też do publikacji wyroku i tego, co dzieje się na ulicach wielu miast w Polsce.

– […] ograniczania praw obywatelskich i ograniczania praw kobiet. Oni tacy są. To są barbarzyńcy, którzy nadają więcej praw płodowi, niż praw żyjącym kobietom – powiedział Śmiszek, co spotkało się z ostrą reakcją Ozdoby:

– Barbarzyński to jest pana projekt aborcyjny, który pan flagował – powiedział.

Olejnik powtórzyła swoje pytanie. Polityk po raz kolejny nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi.

– Pani Redaktor, prosiłbym, żeby pani też utrzymywała pewien poziom – po czym dodał: – Jeżeli pani chce być Bogiem, jeżeli chce pani tak jak pan Śmiszek, że na zawołanie ma być aborcja, to ja się z tym nie zgadzam.

Po krótkiej wymianie zdań Ozdoba zaczął odczytywać uzasadnienie wyroku. Olejnik starała się mu przerwać, bo miała na linii kolejnego gościa. Polityk nie dał sobie jednak wejść w słowo. Dziennikarka przewróciła oczami i wykonała dosadny gest zrezygnowania.

Internauci, którzy na żywo oglądali odcinek programu, wrzucili nagrania do sieci. Filmiki szybko obiegły Internet, jeden z nich możecie zobaczyć poniżej. Myślicie, że Olejnik zachowała się nieprofesjonalnie?

Wieloetapowe oczyszczanie cery
Wieloetapowe oczyszczanie cery
47,99 zł
120,00 zł
Oferta zakończona!
Wieloetapowe oczyszczanie skóry twarzy z wybranym zabiegiem na twarz od 59,99 zł w Salonie Kosmetycznym Mona Lisa

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
8

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz