Home Kategorie News Kolejny zgon po szczepionce na COVID-19 w Polsce. Zmarł 49-latek.

Kolejny zgon po szczepionce na COVID-19 w Polsce. Zmarł 49-latek.

Kolejny zgon po szczepionce na COVID-19 w Polsce. Zmarł 49-latek.

Kolejna osoba w Polsce zmarła po przyjęciu szczepionki na koronawirusa. Nie żyje 49-latek z powiatu ciechanowskiego.

Jak ustalili dziennikarze Faktu, kilka dni po podaniu szczepionki mężczyzna nagle zaczął mieć duszności, stracił przytomność, a następnie doszło do zatrzymania krążenia. Pomimo resuscytacji nie udało uratować mu się życia.

Jest to już kolejny zgon w Polsce po przyjęciu szczepionki na SARS-CoV-2. Jak podała Agnieszka Pochrzęst-Motyczyńska z biura prasowego resortu zdrowia, zmarły to 49-letni pensjonariusz Domu Pomocy Społecznej w Ciechanowie.

Mężczyzna został zaszczepiony 21 stycznia. 6 dni później wystąpił u niego niepożądany odczyn poszczepienny. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna zmarł.

– „Nie mamy informacji o chorobach dodatkowych. Niemniej jednak był pensjonariuszem DPS co świadczy o tym, że wymagał opieki” – dodała Agnieszka Pochrzęst-Motyczyńska.

Wcześniej informowano też o śmierci zaszczepionego przeciw koronawirusowi 73-latka z DPS w Ostrowinie. Kolejny zgon po podaniu szczepionki miał miejsce w Krakowie. Zmarła tam 85-letnia kobieta, która po zaszczepieniu dostała udaru. Cierpiała na liczne choroby- miażdżycę, nadciśnienie i niewydolność krążeniową. Według lekarzy zgon pacjentki nie miał związku z podaniem szczepionki.

Źródło: wp.pl, fakt.pl

Kurs online: Pracownik działu kadr i płac z MEN
Kurs online: Pracownik działu kadr i płac z MEN
89,00 zł
399,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online Pracownik działu kadr i płac z zaświadczeniem MEN za 89 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
23
Zły
Zły
38

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz