Home Kategorie Kolejna kradzież szczepionek na koronawirusa. Tym razem zniknęło 15 ampułek.

Kolejna kradzież szczepionek na koronawirusa. Tym razem zniknęło 15 ampułek.

Kolejna kradzież szczepionek na koronawirusa. Tym razem zniknęło 15 ampułek.

15 ampułek ze szczepionką przeciwko COVID-19 zniknęło z punktu szczepień w przychodni przy Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie. Policja będzie analizowała zapisy z kamer monitoringu.

St. asp. Sebastian Imiołczyk z komendy Chorzowie powiedział PAP, że zgłoszenie w tej sprawie policjanci otrzymali w czwartek około godziny 16. Sprawa szokuje.

– „Zostaliśmy poinformowali przez przedstawicieli placówki, że z pomieszczenia w przychodni przyszpitalnej przy ul. Strzelców Bytomskich, w którym przechowywane są leki, miała miejsce kradzież szczepionek” – powiedział st. asp. Sebastian Imiołczyk.

Jak dodał, mundurowi w Chorzowie ustalają świadków i zabezpieczają monitoring, zarówno szpitalny, jak i z okolicznych ulic.

– „Zespół Szpitali Miejskich ujawnił dzisiaj brak 15 fiolek szczepionek przeciwko COVID-19, dyrekcja niezwłocznie poinformowała o tym fakcie Komendę Miejską Policji w Chorzowie. Szpital przekazał zapisy monitoringu i złożył obszerne wyjaśnienia” – oświadczył w rozmowie z PAP rzecznik Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie Kamil Nowak.

Jak dodał, placówka będzie informować o postępie prowadzonych w tej sprawie czynności. Szokujące jest to, że ktoś mógłby się zdecydować na kradzież szczepionek. Z drugiej strony, kto wie jaką wartość osiągają one na czarnym rynku.

Źródło: wp.pl

Lot widokowy szybowcem
Lot widokowy szybowcem
149,99 zł
18 dni
do końca oferty!
Lot widokowy szybowcem za wyciągarką za 149,99 zł z Aeroklubem Rybnickiego Okręgu Węglowego w Rybniku

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz