Home Kategorie Ludzie Marzena Kipiel-Sztuka smutna po śmierci Ryszarda Kotysa: To był prawdziwy dżentelmen

Marzena Kipiel-Sztuka smutna po śmierci Ryszarda Kotysa: To był prawdziwy dżentelmen

Marzena Kipiel-Sztuka smutna po śmierci Ryszarda Kotysa: To był prawdziwy dżentelmen

Mówiło się o nim mistrz drugiego planu. Choć w niektórych filmach wypowiedział tylko kilka słów, ludzie go zapamiętywali. To był naprawdę cudowny aktor.

– „Ryszard Kotys był cudownym, ciepłym człowiekiem i fantastycznym kolegą. Dla mnie zaszczytem było to, że mogłam z nim być po imieniu. Zaszczytem było przebywać w jego towarzystwie, pracować z nim, czy jeść po prostu obiad na stołówce. To jeden z tych mężczyzn, o których mówi się dżentelmen” – powiedziała nam serialowa Halinka Kiepska. Dla niej i pozostałych aktorów to kolejny cios, po tym jak w październiku odszedł Dariusz Gnatowski (t 59 l.), serialowy Boczek.

Ryszard Kotys zagrał w ponad 200 filmach i serialach. Na dużym ekranie zadebiutował w 1954 roku w „Pokoleniu” Andrzeja Wajdy (†80 l.).

– „Często reżyserzy bardzo mnie chcieli nawet dla jednego zdania, czy pokazania głowy. Widocznie swoją osobowością wypełniałem jakąś lukę. Zawsze starałem się zagrać inaczej, nawet jak był to drobiazg. Do dziś spotykam się z sytuacją, że ludzie nie pamiętają kto zagrał główną rolę a dokładnie wiedzą co ja powiedziałem w danym filmie. To niesamowite! Być może mam to coś?” – mówił nam kilka lat temu.

– „W 1999 r. aktor trafił na plan Kiepskich, choć początkowo miało powstać tylko kilka odcinków, nakręcono ich kilkaset, a Paździoch Kotysa stał się postacią kultową i zyskał ogromną popularność. – Ludzie zapominają, że mam na koncie kilkadziesiąt filmów, kilkaset sztuk, że byłem aktorem grającym przez ponad pięćdziesiąt lat. Ale ja się z tym pogodziłem, choć przyznam że niekiedy jest to trochę męczące. Gdy tylko wyjdę na ulicę ludzie chcą porozmawiać, ale co zabawne nie ze mną, a z Paździochem…” – śmiał się.

Niestety Ryszarda Kotysa nie zobaczymy już w nowych odcinkach „Świata według Kiepskich” i nie zakrzyknie już na korytarzu w kamienicy przy ulicy Ćwiartki „karwasz twarz Barabasz!. Będzie nam go brakować i to bardzo. To wybitna strata.

Źródło: onet

 

Okulary i soczewki do-85%
Okulary i soczewki do-85%
39,00 zł
149,00 zł
Oferta zakończona!
Soczewki (39 zł) lub 49 zł za groupon zniżkowy wart 300 zł na okulary i więcej w Soczewki24.pl – 22 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz