Home Kategorie Życie Całość pieniędzy z kościelnych datków przekazana na WOŚP. Szokująca sytuacja!
5.31K

Całość pieniędzy z kościelnych datków przekazana na WOŚP. Szokująca sytuacja!

Całość pieniędzy z kościelnych datków przekazana na WOŚP. Szokująca sytuacja!

Ksiądz Kazimierz Klaban z parafii Dobrego Pasterza w Elblągu zdecydował się przekazać wszystkie datki z tacy zebrane w kościele na WOŚP. To szok, prawda?

– “Myślę, że Pan Bóg się za to nie obraził” – mówi ksiądz w rozmowie z Wirtualną Polską. W trakcie mszy świętej ksiądz Klaban tłumaczył wiernym, co zmobilizowało go do pomocy WOŚP.

W całej Polsce, jak i poza granicami kraju, trwa aktualnie 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP), który jednak w tym roku ze względu na wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa obostrzenia sanitarne ograniczające możliwość organizacji zgromadzeń musiał obyć się bez większych imprez.

W miejsce wielu wydarzeń publicznych gromadzących w ubiegłych latach uczestników WOŚP pojawiły się zdalne licytacje charytatywne, w ramach których można nabyć przedmioty takie jak kultowe, czerwone okulary Jurka Owsiaka opatrzone jego podpisem.

Niestety pojawiają się niepokojące doniesienia, że wolontariusze WOŚP nie wszędzie przyjmowani są życzliwie. O ile można zrozumieć, że niektórzy nie są skłonni angażować się w tego rodzaju akcje charytatywne w przekonaniu, że sprzyjają one zaniedbywaniu wspomaganych ze środków WOŚP usług publicznych (głównie służby zdrowia) przez państwo, to jednak otwarta wrogość niektórych przeciwników WOŚP może wprawiać w zdumienie.

Przykładem takiej wrogości może być zachowanie księdza z kościoła św. Szczepana w Krakowie uwiecznione na filmie, który w mediach społecznościowych udostępnił proboszcz Wojciech Adalberto Grzesiak. Na filmie widzimy, jak krakowski ksiądz w agresywny sposób przepędza wolontariuszkę WOŚP, krzycząc do niej “Won stąd! ” i wymachując ręką.

–  “Myślę, że Pan Bóg się za to nie obraził, bo w kościele zorganizowaliśmy licytację rzeczy przekazanych przez parafian oraz loterię. Była impreza, kawa i ciasto, a cały dochód, nie tylko datki z tacy, przekazaliśmy na WOŚP” – mówił w rozmowie z Wirtualną Polską ksiądz Kazimierz Klaban.

Z kolei podczas mszy świętej ksiądz Kazimierz Klaban opowiedział wiernym, co skłoniło go do zaangażowania się w pomoc WOŚP.

– “Jestem po dwóch udarach mózgu, po zawale serca, po wielu pobytach w szpitalu. Nie jestem człowiekiem zbyt zdrowym. I kiedy leżałem na OIOM-ie, pod respiratorem i inną aparaturą, to zawsze rzucały mi się w oczy te serduszka ponaklejane na sprzęcie medycznym. To mnie zmobilizowało” – przywołuje słowa księdza Wirtualna Polska. Oby takich akcji było więcej!

Źródło: wp

Kurs online: Stylizacja paznokci 
Kurs online: Stylizacja paznokci 
59,00 zł
99,00 zł
36 dni
do końca oferty!
Kurs online: Podstawy stylizacji paznokci z zaświadcz. ukończenia kursu za 59 zł z P&M Management Group (zamiast 99 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
13
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz