Home Kategorie Życie Rząd zdecydował się na wielką zmianę w sklepach. Czyżby dodatkowa niedziela handlowa?

Rząd zdecydował się na wielką zmianę w sklepach. Czyżby dodatkowa niedziela handlowa?

Rząd zdecydował się na wielką zmianę w sklepach. Czyżby dodatkowa niedziela handlowa?

Wchodzą wielkie zmiany dla wszystkich kupujących i to już od poniedziałku! Rząd opublikował rozporządzenie, które odmraża handel w centrach handlowych.

Centra handlowe powyżej 2000 mkw od 28 grudnia mogły działać w ograniczonym zakresie. To oznacza, że mogły być otwarte m.in. sklepy spożywcze, drogerie, apteki, kioski i księgarnie oraz sklepy z art. budowlanymi i wyposażenia wnętrz. Sklepy z artykułami RTV/AGD, odzieżowe czy obuwnicze były zamknięte. Także tzw. wyspy nie mogły prowadzić działalności. Teraz to się zmienia.

Od poniedziałku, galerie handlowe mogą działać już bez ograniczeń, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego. Co to oznacza? Że nie ma mowy o tłoku w sklepach – w sklepach do 100 mkw powierzchni na jednego klienta musi przypadać co najmniej 10 mkw., w większych – 15 mkw. Przed wejściem do sklepu trzeba zdezynfekować ręce lub założyć jednorazowe rękawiczki, a klienci bez maseczki mogą nie zostać obsłużeni.

Zmiany dotkną nie tylko sklepy działające w galeriach handlowych. Także sklepy spożywcze, drogerie, apteki i punkty pocztowe od poniedziałku działają według nowych zasad, Chodzi o godziny dla seniora. Do tej pory od poniedziałku do piątku, w godz. 10-12 takie sklepy i placówki mogły obsługiwać tylko osoby po 60. Od poniedziałku godziny dla seniora znikają, co oznacza, że w godz. 10-12 będą mogli być obsługiwani już wszyscy klienci.  W końcu!

Przedstawiciele branży, chcą jednak więcej. Tym razem chodzi o handel w niedzielę. Rząd zdecydował się na poluzowanie obostrzeń dopiero od poniedziałku, 1 lutego. To oznacza, że choć zgodnie z przepisami niedziela 31 stycznia jest handlowa, wiele sklepów np. z odzieżą, obuwiem czy elektroniką, działające w centrach handlowych, nie będzie mogła być otwarta. Jest to więc dla nich ogromna strata, która powinna zostać wynagrodzona, dodatkową niedzielą handlową. Czy rząd się na to zgodzi?

Źródło: fakt.pl

 

Arbuzowe lub czekoladowe day spa
Arbuzowe lub czekoladowe day spa
89,99 zł
72 dni
do końca oferty!
Walentynki: arbuzowy pakiet day spa za 89,99 zł i więcej w gabinecie Alice's Institute Kosmetologia w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz