Home Kategorie Życie Aukcja WOŚP przeszła do historii. 17-latek oszukał Owsiaka i całą Polskę na grube miliony
50.31K

Aukcja WOŚP przeszła do historii. 17-latek oszukał Owsiaka i całą Polskę na grube miliony

Kupił złote serduszko numer 1 za gigantyczną sumę 5 mln złotych. 17-letni Damian W. przekonywał, że odziedziczył jeszcze więcej po zmarłej babci. Szybko jednak okazało się, że jest oszustem.

Twierdził, że chciał obnażyć nieszczelność systemu licytacji. Pokazać, że każdy może podbijać cenę przedmiotów wystawionych na aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prawdopodobnie jednak po prostu marzył o chwili sławy. W tym celu oszukał Jurka Owsiaka, całą Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, a także chore dzieci, dla których grała.

Wszystko działo się podczas XI Finału WOŚP w 2003 r. W niedzielę, tuż przed północą niejaki “Matrix” włączył się do transmitowanej na żywo licytacji złotego serduszka nr 1. Jego cena wynosiła wtedy 200 tys. zł. Nowy gracz niespodziewanie przebił wszystkich proponując rekordową w historii Orkiestry kwotę 5 mln zł.

– “Pierwsze gratulacje złożył mi Jurek Owsiak, który osobiście rozmawiał ze mną przez telefon” – chwalił się w rozmowie z Głosem Pomorza.

Chłopak zapewniał, że ma pieniądze. I to o wiele więcej, niż wylicytowane 5 milionów. Jak twierdził, odziedziczył fortunę po zmarłej babci. Nie mówił jednak o tym jak dorobił się tego majątku. Odmówił jednak pokazania wyciągów z konta etc. już wiemy dlaczego.

Żadna fortuna nie istniała. Matrix okazał się oszustem znanym już wcześniej organom ścigania. Niecały rok przed całą aferą przeprowadził się z Krotoszyna do Ustki. Wcześniej przeprowadzał się wielokrotnie. Nastolatek mieszkał sam. Twierdził, że matka wyjechała do Niemiec do pracy, ale szybko okazało się, że siedzi w więzieniu w Lesznie. Utrzymywał on się więc głównie z oszustw.

Według krotoszyńskiej policji, nastoletni oszust zawsze lubił pokazywać się w telewizji. Prosił nawet, by gazety drukowały jego nazwisko w całości. Ubierał się na czarno, niczym bohater filmu “Matrix” i żył głównie w świecie internetu. W wieku 17 lat eksternistycznie zdał maturę. Leczył się wcześniej w zakładzie psychiatrycznym. Przyznał, że nie jest bogaczem, tylko “chciał obnażyć słabości systemu sprawdzania wiarygodności uczestników licytacji”. Dalsze losy chłopaka są nieznane. Chociaż teraz, to już mężczyzna w średnim wieku.

Źródło:

Kurs online: Rejestratorka-asystentka med. z MEN
Kurs online: Rejestratorka-asystentka med. z MEN
89,00 zł
299,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Kurs online: Rejestratorka-asystentka medyczna z zaświadczeniem MEN za 89 zł z P&M Management Group (zamiast 299 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
8
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
27

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz