Home Kategorie News Dalsze otwieranie gospodarki? Wiemy kiedy rząd podejmie decyzję.
3.84K

Dalsze otwieranie gospodarki? Wiemy kiedy rząd podejmie decyzję.

Dalsze otwieranie gospodarki? Wiemy kiedy rząd podejmie decyzję.

Mateusz Morawiecki był w Zabrzu. Podczas wizyty w firmie ZARYS International Group mówił o planach rządu na dalsze otwieranie gospodarki.

– „Jeśli utrzyma się trend poprawy wskaźników dot. epidemii, w tym tygodniu rząd może zaproponować kolejne reguły stopniowego otwierania gospodarki” – oświadczył.

Jak mówił premier, pojawiła się „stabilizacja danych, które są nieco lepsze i mamy ogromną nadzieję, że ten trend będzie kontynuowany”.

– „Chcę powiedzieć, że obserwujemy spadek liczby zajętych łóżek, spadek liczby zajętych respiratorów. To jest też dobry sygnał i oby ten trend był kontynuowany, to już w tym tygodniu będziemy chcieli przedstawić kolejne reguły, które będą obowiązywać w najbliższym czasie, tak żeby w delikatny, chirurgiczny sposób, ale jednocześnie krok po kroku otwierać gospodarkę na – mam nadzieję – nadchodzący lepszy czas” – mówił szef rządu.

Morawiecki przypomniał też, że strategia rządu zakłada utrzymywanie wysokiego poziomu dyscypliny społecznej przy otwieraniu gospodarki.

W trakcie konferencji prasowej w Zabrzu premier przekazał, że podczas swojego pobytu na Górnym Śląsku uczestniczył w porannych obradach zespołu zarządzania kryzysowego przeciwdziałania COVID-19.

Źródło: PAP

Auto-Spa dla autka
Auto-Spa dla autka
89,99 zł
180,00 zł
6 dni
do końca oferty!
Profesjonalne i kompleksowe mycie z zewnątrz oraz czyszczenie wewnątrz w pakiecie od 89,99 zł w Auto-Flash (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz