Home Kategorie News PILNE! To już czwarty zgon tuż po zaszczepieniu na COVID-19 w Polsce.

PILNE! To już czwarty zgon tuż po zaszczepieniu na COVID-19 w Polsce.

PILNE! To już czwarty zgon tuż po zaszczepieniu na COVID-19 w Polsce.

Przykre wieści ze Śląska. W Mysłowicach zmarła kobieta, która kilka dni wcześniej została zaszczepiona na COVID-19. Obecnie nie wiadomo czy szczepionka bezpośrednio wpłynęła na zgon.

– “Zmarła była osobą starszą i schorowaną” – poinformował w poniedziałek wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Informacja o zgonie zaszczepionej pojawiła się w raporcie o niepożądanych odczynach poszczepiennych na stronie gov.pl. Wynika z niego, że od 27 stycznia kobieta miała gorączkę między 38 a 38,4 stopni Celssjusza, cierpiała na biegunkę i wymioty. Stwierdzono powikłania w postaci obrzęku płuc, podejrzewano zapalenia płuc. Kobieta zmarła 29 stycznia. Według nieoficjalnych informacji ze źródła zbliżonego do służb sanitarnych miała 90 lat.

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, pytany przez PAP o ten przypadek podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Katowicach, potwierdził informację o zgonie osoby po szczepieniu w Mysłowicach.

– „Jest zdecydowanie za wcześnie, żeby wyciągać jakiekolwiek wnioski. To osoba starsza, dość schorowana, byłbym bardzo ostrożny w ocenie, czy mogło się to szczepienie przyczynić do śmierci, czy też nie. Pamiętajmy, że procent zaszczepionej populacji jest coraz wyższy, a śmierć jest nieodłącznym elementem życia. Odpowiednie komisje będą to dogłębnie weryfikować, będą to badać” – powiedział Wieczorek.

Kobieta jest czwartą osobą w kraju, która zmarła niedługo po przyjęciu szczepionki na koronawirusa. Jak dotąd nie stwierdzono, aby którykolwiek ze zgonów był wywołany przez zaszczepienie.

Źródło: PAP

Auto-Spa dla autka
Auto-Spa dla autka
89,99 zł
180,00 zł
12 dni
do końca oferty!
Profesjonalne i kompleksowe mycie z zewnątrz oraz czyszczenie wewnątrz w pakiecie od 89,99 zł w Auto-Flash (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
10
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz