Home Kategorie Ludzie Nie żyje aktorka Krystyna Rutkowska-Ulewicz. Babcia Apolonia z serialu “Niania”
2.52K

Nie żyje aktorka Krystyna Rutkowska-Ulewicz. Babcia Apolonia z serialu “Niania”

Nie żyje aktorka Krystyna Rutkowska-Ulewicz. Babcia Apolonia z serialu “Niania”

Kolejny cios dla polskiego środowiska aktorskiego. W niedzielę w Warszawie odeszła Krystyna Rutkowska-Ulewicz. Miała 87 lat.

Informację o śmierci aktorki podał jako pierwszy serwis filmpolski.pl.

– “31 stycznia odeszła Krystyna Rutkowska-Ulewicz. W swojej karierze zagrała ponad 100 ról filmowych i telewizyjnych” –  czytamy a oficjalnej stronie serwisu na Facebooku.

Jeszcze rok temu Krystyna Rutkowska-Ulewicz świętowała 60-lecie pracy artystycznej. Chociaż nigdy nie grała głównych ról, uważała się za aktorkę spełnioną.

– “Nawet najmniejszy epizod zawsze traktowałam jak wyzwanie – mówiła jakiś czas temu na łamach Interii. Niezapomniana babcia Apolonia z “Niani” zapewniała wówczas, że wierzy, iż jako aktorka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. – Ciągle mam apetyt na granie. Cały czas czekam na propozycje‘” – dodała.

Ostatni raz na planie filmowym Krystyna Rutkowska-Ulewicz pojawiła się w ubiegłym roku. Zagrała jedną z ról w “Asymetrii” Konrada Niewolskiego.

Krystyna Rutkowska-Ulewicz na małym ekranie debiutowała w 1973 roku w serialu “Detektywi na wakacjach”. Potem można ją było oglądać, m.in. w: “Bożej podszewce”, “Klanie”, “13 posterunku”, “Na dobre i na złe”, “M jak miłość”, “Plebania” i w “Niani”.

Krystyna Rutkowska-Ulewicz całym sercem kochała teatr. Występowała w teatrach: Rapsodycznym w Krakowie (1957-58), im. Fredry w Gnieźnie (1958-61), im. Jaracza w Olsztynie (1961-65), Polskim w Bydgoszczy (1965-67), Dramatycznym w Szczecinie (1967-74), Ludowym w Krakowie – Nowej Hucie (1974-76 i 1980-89), im. Żeromskiego w Kielcach (1976-80), Dramatycznym w Warszawie (1991-92)

Nie wszyscy fani aktorki zdawali sobie sprawę, że ponad 30 lat temu Krystyna Rutkowska-Ulewicz kompletnie się załamała, gdy zmarł jej mąż: aktor Wacław Ulewicz. W odzyskaniu równowagi pomógł jej, syn Jakub.

Źródło: fakt

 

Wyszczuplanie i usuwanie cellulitu
Wyszczuplanie i usuwanie cellulitu
49,99 zł
150,00 zł
64 dni
do końca oferty!
Pakiet 5 zabiegów na wybranych urządzeniach za 49,99 zł i więcej w Fit Dance Fun Beauty w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz