Home Kategorie Zwierzęta Musiał zmierzyć się z olbrzymim hejtem ponieważ oświadczył, że jego pies jest weganinem

Musiał zmierzyć się z olbrzymim hejtem ponieważ oświadczył, że jego pies jest weganinem

Musiał zmierzyć się z olbrzymim hejtem ponieważ oświadczył, że jego pies jest weganinem

Coraz więcej osób przechodzi na weganizm. A niektórzy nawet idą o krok dalej i przestawiają swoje psiaki na dietę roślinną. Ostatnio taką decyzję podjął m.in. Jaś Kapela. Spotkał się za to z hejtem.

Felietonista i weganin Jaś Kapela poinformował w mediach społecznościowych, że nie zamierza karmić mięsem swojego adoptowanego ze schroniska psa. Post ten wywołał burzę w Internecie. Niektórzy obserwujący zarzucili nawet pisarzowi, że znęca się nad czworonogiem.

Jaś Kapela w Dzień Dobry TVN przyznał, że zaskoczyła go niewiedza internautów i poziom propagandy, typu: “psy koniecznie muszą jeść mięso, bo tak”. Następnie wyjawił, dlaczego zdecydował się zmienić swojemu pupilowi dietę. Na marginesie przypomnijmy, że jego psiak wabi się “Hummus”, więc można rzec, że imię to zobowiązuje.

– “Zwierzęta nie potrzebują konkretnych pokarmów, tylko składników odżywczych. Mogą być one zapewnione z roślin, więc nie widzę powodu, by karmić Hummusa innymi zwierzętami, które  są zabijane. Warunki ich hodowli są koszmarne. To są chore, zamęczone zwierzęta” – oświadczył autor książki “Polskie mięso, czyli jak zostałem weganinem i przestałem się bać”.

Po czym dodał, że swojego ukochanego psiaka chce karmić tylko wartościowymi produktami, dlatego zdecydował się na dietę roślinną, która jego zdaniem jest najlepsza. Obecnie Hummusa karmi gotowymi karmami wegańskimi. Stwierdził też, że w USA psy na dietach wegańskich są już od lat 80 XX wieku.

– “Jest sporo piesków żyjących wegańsko i mają się świetnie. Ostatnio Lewis Hamilton ujawnił, że ma psa weganina, Katy Perry również” – przyznał Kapela. Wywiad można obejrzeć tutaj

Źródło: dziendobrytvn.pl

Kurs online: Trener-szkoleniowiec z MEN
Kurs online: Trener-szkoleniowiec z MEN
59,00 zł
249,00 zł
34 dni
do końca oferty!
Kurs online: Trener-szkoleniowiec z zaświadczeniem MEN za 59 zł zamiast 249 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz